ANASAYFA
HABERLER
HABERLER

Şirket unvanımız 25.03.2015 tarihi itibariyle Teknotel Bilişim Ürünleri Ticaret Anonim Şirketi olarak değişmiştir.

Değerli iş ortaklarımıza ve Netmaster kullanıcılarına duyururuz.

Haberin devamı

Belki kışlık evinizdeki internet ağ donanımı yazlığa taşıyamazsınız, ama artık geniş bant internet bağlantısına sahip olmasanız da aynı konforu yaşamanızı sağlayacak NetMASTER W3G-150 3G/4G Kablosuz Router ile ihtiyacınız olan her şeyi sırt çantanızın yan gözüne sığdırabilirsiniz. Üstelik cihaz yazlıkta ihtiyaç duyabileceğiniz 4 fonksiyonu bir arada sunuyor:  kablosuz hotspot, kablosuz router, Ethernet-wifi çift yönlü kullanım ve mobil şarj ünitesi!


Haberin devamı
Okullar kapandı, yaz sıcakları aniden bastırdı. Şehirler hızla boşalıyor; tüm sene çalışmış, okumuş, yorulmuş binlerce kişi yazlık beldelerin yolunu tutuyor. Yılın belki de en güzel zamanı bu!

Ne var ki, yazlıklar günümüzün hayat tarzının en önemli gereksinimlerinden birinden genellikle yoksun: geniş bant internet bağlantısı ve bunu masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar, oyun konsolları, güvenlik kameraları gibi ihtiyaç duyduğumuz onlarca cihaza paylaştıran ağ donanımı… İzne çıkmadan göndermeyi unuttuğumuz acil bir dosya, çocuğun yaz ödevi ya da sadece eğlence için alıştığımız düzeni arıyoruz ve tatil eskisi gibi huzur vermiyor.

Belki kışlık evinizdeki donanımı yazlığa taşıyamazsınız, ama artık geniş bant internet bağlantısına sahip olmasanız da aynı konforu yaşamanızı sağlayacak NetMASTER W3G-150 3G/4G Kablosuz Router ile ağ donanımıyla ilgili ihtiyacınız olan her şeyi sırt çantanızın yan gözüne sığdırabilirsiniz.


Şimdi Tüm PC, Laptop Ve Mobil Cihazlara 3G İnterneti Paylaştırma Devri
NetMASTER’ın yeni ürününün ilk fonksiyonu 3G modeminiz üzerinden aynı anda 20 cihaza internet bağlantısı sağlaması. Bunun için yapmanız gereken tek şey 3G modemi W3G-150 cihazına USB portu üzerinden bağlamak. W3G-150 ile internet erişimini 20 istemciye kablosuz olarak dağıtabilir, üzerindeki Ethernet portu aracılığıyla kablosuz özelliği olmayan masaüstü bilgisayarınızı ya da oyun konsolunuzu da 3G bağlantısı ile internete çıkarabilirsiniz. 
Kısacası, NetMASTER W3G-150 3G/4G Kablosuz Router ile yazlıkta da internet sırasına girmek tarih oluyor. 

Geniş Yazlıklar İçin powerLINE Uyumu
Belki yazlık eviniz birkaç katlı ve geniş. Evin her yerinden aynı anda internete bağlanma konforunu yaşamak için NetMASTER W3G-150 3G/4G Kablosuz Router’ı powerLINE adaptörüne bağlamanız yeterli.  Elektrik hattı üzerinden 300 metreye kadar iletişim kurabilen powerLINE adaptörleri ile anında dilediğiniz prizden internet bağlantısı alabilirsiniz.
Aynı şekilde, geniş bant internet bağlantınızın olmaması artık yazlıkta güvenlikten ödün vermenizi gerektirmiyor.  NetMASTER W3G-150 3G/4G Kablosuz Router aracılığıyla powerLINE sistemine verdiğiniz internet üzerinden plugCAM Ev-Bebek Kamerasını kullanarak yazlığınızı her an, her yerden mobil olarak isteyebilirsiniz.


4 Özellik Bir Arada
NetMASTER W3G-150 3G/4G Kablosuz Router 3G interneti istemcilere paylaştırmasının dışında kablosuz router görevi görür, kablolu genişbant interneti kablosuza, kablosuzu kabloluya dönüştürür. Bütün bunların yanı sıra cihazı mobil şarj ünitesi olarak da kullanabilirsiniz. 
İnterpromedya tarafından, Bilişim ve Telekomünikasyon sektörlerindeki firmaların 2012 yılı ciro değerlerini baz alarak oluşturulan Bilişim 500 listesinde Teknotel Bilişim 171. sırada yerini aldı. Haberin devamı
İnterpromedya tarafından, Bilişim ve Telekomünikasyon sektörlerindeki firmaların 2012 yılı ciro değerlerini baz alarak oluşturulan Bilişim 500 listesinde Teknotel Bilişim 171. sırada yerini aldı.


İnterpromedya'nın bu yıl 14. kez gerçekleştirdiği araştırma sonucunda, bilişim ve telekomünikasyon sektörlerinde faaliyet gösteren firmaların net satış gelirlerine göre sıralandıkları ''İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması'' sonuçları Grand Cevahir Otel'de gerçekleştirilen törenle açıklandı. 

2012 yılında 8,6 milyon dolarlık net satış geliri sağlayan Teknotel Bilişim, Bilişim 500 listesinde 171. sırada bulunuyor. Teknotel Bilişim aynı zamanda Türkiye Merkezli Üretici kategorisinde 30., Türkiye Merkezli Üretici Donanım kategorisinde 14., Ağ donanımı kategorisinde ise 11. oldu.

Kurulduğu yıldan bu yana her sene Bilişim 500 listesinde yerini alan Teknotel Bilişim, 2010’da 217., 2011 de ise 142. sırada bulunuyordu. 2012 yılında marka kimliğini yenileyen ve ürün gamını daha da genişleten firma büyümesini emin adımlarla sürdürüyor.


Kablosuz iletişimde sıkıntı çekenlerin, geniş ve dubleks evlerine kablosuz ağ kurmak isteyenlerin tercih edebileceği ağ donanımı ürünlerinin sayısı her geçen gün artıyor. Bunlardan biri de NetMASTER WTR-300 gibi doğrudan prize takılarak çalışan wireless repeater cihazları.


Haberin devamı
Kablosuz iletişimde sıkıntı çekenlerin, geniş ve dubleks evlerine kablosuz ağ kurmak isteyenlerin tercih edebileceği ağ donanımı ürünlerinin sayısı her geçen gün artıyor. Bunlardan biri de NetMASTER WTR-300 gibi doğrudan prize takılarak çalışan wireless repeater cihazları.

Akıllı telefonlar, tabletler, oyun konsolları, kameralar gibi cihazların yaygınlaşmasıyla kablosuz internet ağı artık hayatımızın bir vazgeçilmezi! Ne var ki, kablosuz internetinizin kapsama alanını sınırlandıran pek çok faktör bulunuyor. Bu sınırları kaldırıp kablosuz ağınızı maksimuma çıkarmak için NetMASTER WTR-300 pratik ve ekonomik bir çözüm. 


Kablosuz İnternetteki Sınırlar Neler?
Tuğla, beton, alçıpan gibi malzemelerin kullanıldığı yapılarda %50'ye kadar sinyal kaybının gerçekleştiği bilinmektedir. Aynı şekilde, alüminyum, cam ve kalın kapılar da sinyalinizi zayıflatır. Diğer bir faktör de malzemelerin kalınlığıdır. Kalın bir beton duvar, aynı malzemeden ince bir duvara göre sinyalleri daha çok engeller. 

Kablosuz yayın performansını olumsuz etkileyen bir diğer etmen de mesafeler. Alıcı ile verici arasındaki uzaklık ne kadar fazlaysa sinyal gücü o kadar zayıflar. Çünkü radyo frekans sinyalleri mesafeyi kat ederken bir yandan da yayılma özelliği gösterirler. Yayıldıkça da güçsüzleşir. En basit haliyle, uzaklık ikiye katlandığında sinyal gücü sekizde bir oranında zayıflar, aktarım ve bağlantı hızı düşer.

Kablosuz Ağınızda Köprü Kurun
Yapı malzemeleri ve mesafenin meydana getirdiği olumsuz etkileri bertaraf etmek için uygulayabileceğiniz en pratik çözümlerden biri kablosuz köprüleme ile ağınızı genişletmek. Bunun için sinyalin düşmeye başladığı yerde Access Point ya da Wireless Repeater gibi bir ağ donanımı cihazını çalıştırarak, modemden aldığı sinyali bir istasyon gibi daha uzaklara iletmesini sağlayabilirsiniz. NetMASTER WTR-300 Wireless Repeater’ın hepimizin bildiği Access Point cihazlarından farkı ayrıca bir adaptör ya da üzerine konulacak bir mobilya gerektirmeksizin doğrudan prize takılarak çalışıyor olması.Dağınıklık Sevmeyenler WTR-300’e Bayılacak
Evlerimizde o kadar çok elektronik cihaz var ki, bütün bu kablo, adaptör karmaşasına yenilerini eklemek istemeyebilir, yer kaplamayacak çözümler arıyor olabilirsiniz. Öyleyse, NetMASTER WTR-300 tam size göre! Avuç içi kadar bir adaptörden oluşan cihaz, doğrudan prize takılarak çalışıyor; hiç yer kaplamıyor. Dilediğiniz zaman kolaylıkla yerini değiştirebiliyorsunuz. Beyaz tasarımıyla hiç dikkat çekmiyor, evinizde kalabalık yaratmıyor. Kısaca “boyundan büyük” iş yapıyor. 

NetMASTER WTR-300 tanıma özel indirimli fiyatıyla satışa sunuldu. 


Okulların kapanması ve havaların ısınmasıyla yazlıkçılar büyük kentleri boşaltmaya başladı. Yaz ayları boyunca tatil beldelerinde güneşin ve denizin tadını çıkarırken aklı evde kalanlar için NetMASTER plugCAM pratik ve ekonomik bir çözüm sağlıyor.  Haberin devamı
Okulların kapanması ve havaların ısınmasıyla yazlıkçılar büyük kentleri boşaltmaya başladı. Yaz ayları boyunca tatil beldelerinde güneşin ve denizin tadını çıkarırken aklı evde kalanlar için NetMASTER plugCAM pratik ve ekonomik bir çözüm sağlıyor. 

Tatildesiniz, tüm sıkıntı ve gerginlikleri geride bırakıp dinlenmek, güneşin ve denizin tadını çıkarmak en büyük hakkınız. Ne var ki, aklınız evinizde kalıyor. Her şey yolunda mı merak ediyorsunuz. Hırsız girmesinden endişe ediyorsunuz. Muslukları kapattınız mı, ütüyü fişten çektiniz mi, emin olamıyorsunuz. Belki evcil hayvanınızı birkaç günlüğüne yalnız bıraktınız ve iyi olup olmadığını merak ediyorsunuz. 

NetMASTER’ın HomePlug IP kamerası plugCAM kolay kurulumu ve kullanışlı özellikleriyle tatildeyken akıllı telefon ve tabletlerinden evini izlemek isteyenler için cazip bir çözüm oluşturuyor. Ayrıca, bilgisayar yazılımını kullanarak kayıt yapılabiliyor, evde herhangi bir hareket olduğunda email ile uyarı alınabiliyor.


En Kolay Kurulumlu Ev İzleme Sistemi
Chip dergisince Haziran ayında “Ayın Ürünü” seçilen NetMASTER plugCAM’i kullanmak için teknik bir bilgiye gerek yok. Kurulum sadece iki dakika: Paketten çıkan Ethernet Bridge adaptörünü Ethernet kablosuyla modeme bağlayıp prize takıyorsunuz. Kamerayı da izlemek istediğiniz yerde prize takarak kurulumu tamamlıyorsunuz. Cihazlar otomatik olarak birbirini tanıyor ve internete çıkıyor.
Bundan sonra yapmanız gereken tek şey Google Play ya da Appstore’dan NetMASTER plugCAM uygulamasını indirmek ve kameranın arkasındaki karekodu okutarak anında izlemeye başlamak. Ağınızdaki kamera sayısını yedi adede kadar artırıp tüm odalarınızı izleyebilirsiniz.
İyi tatiller.


Dünya Sağlık Örgütü  elektromanyetik alanların kanserojen olabileceğini açıkladı. Avrupa Konseyi de kablosuz bebek izleme monitörlerinin olası tehlikelerine dikkat çekti. Kablosuz cihazlara bağlı radyasyon dünya çapında aileleri kaygılandırırken, bebeğinin sağlığından ve güvenliğinden ödün vermek istemeyen aileler için elektrik hattı üzerinden internete bağlanan ve akıllı telefonlardan izlenebilen NetMASTER plugCAM büyük avantaj sağlıyor.

Haberin devamı
Dünya Sağlık Örgütü  elektromanyetik alanların kanserojen olabileceğini açıkladı. Avrupa Konseyi de kablosuz bebek izleme monitörlerinin olası tehlikelerine dikkat çekti. Kablosuz cihazlara bağlı radyasyon dünya çapında aileleri kaygılandırırken, bebeğinin sağlığından ve güvenliğinden ödün vermek istemeyen aileler için elektrik hattı üzerinden internete bağlanan ve akıllı telefonlardan izlenebilen NetMASTER plugCAM büyük avantaj sağlıyor.

Teknolojik cihazlar günümüzde hayatımızın vazgeçilmez parçaları. Cep telefonları, bilgisayarlar bir yana; oyun konsolu, HDTV, kamera ve akıllı ev sistemleri ile şebekeden bağımsız hayatımızı sürdürmemiz oldukça zor.

Ne var ki, teknolojik cihazlar kimi zaman sağlık açısından negatif etkileri de beraberinde getiriyor. Söz konusu olan uzun vadede ortaya çıkabilecek son derece önemli nörolojik ve onkolojik rahatsızlıklar olduğunda gerek otoritelerin, gerekse de ailelerin önlem alması gerekiyor.
Kablosuz teknolojinin uzun zamandır tartışmalı olan muhtemel etkileri bebek kamerası ya da telsizi kullanmak isteyen aileleri endişelendirse de, her gün gelişen ağ donanımı teknolojisi sayesinde alternatiflerini bulmak artık mümkün. NetMASTER plugCAM bu alternatiflerden biri. Bebeğinizin odasında kablosuz sinyal yaymadan, PLC (powerline communication) teknolojisi ile evinizin hâlihazırda var olan elektrik hattı üzerinden internete bağlanan bu cihaz ile her yerden mobil olarak bebeğinizi izlerken, sağlığına karşı bir risk oluşturmamış oluyorsunuz.

“Kablosuz Teknoloji Kanserojen Olabilir”
Mikrodalga radyasyonun çocuk gelişimi üzerinde uzun vadede ortaya çıkaracağı etkiler henüz tam anlamıyla bilinmiyor.  Bilinen, insan beyninin gelişimini 20 yaşında tamamladığı ve o zamana kadar kafatasının beyin gelişimine ve büyümesine izin verecek şekilde ince olduğu… Diğer bir deyişle, 20 yaşından küçüklerin kafatası EMF radyasyonuna karşı çok daha fazla duyarlı.
Beyin dalgaları, nörolojik fonksiyonlar ve beyin kimyası elektromanyetik radyasyondan etkileniyor.  İngiliz PowerWatch kurumunun verilerine göre, kablosuz bebek monitörünün bir metre uzaklıktan yaydığı radyasyon,  cep telefonu baz istasyonunun 150 metre uzağındaki değerlerle hemen hemen eşit. 

Nitekim, 2011 yılında Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Uluslararası Kanser Araştırmaları Ajansı (IARC), yürütülen araştırmalar sonucunda radyofrekans elektromanyetik alanların insanlar için kanserojen etkilerinin olabileceğini duyurdu. Avrupa Konseyi de aynı yıl yayınladığı raporda uzun süreli elektromanyetik radyasyona maruz kalmanın özellikle çocuklar ve gençler üzerindeki zararlı biyolojik etkilerine dikkati çekerek hükümetleri bebek izleme sistemleri de dahil olmak üzere pek çok cihazla ilgili tüm tedbirleri almaya çağırdı.
Veri Akışını Elektrik Hattınızdan Sağlayın

Kablosuz teknolojinin potansiyel sağlık risklerine ve zaman zaman ortaya çıkan yetersizliklerine karşı PLC (Powerline Communication) teknolojisi güvenilir bir alternatif oluşturuyor. Bu sistemle yerel ağınızı evinizin mevcut elektrik hattı üzerinde kuruyorsunuz. Böylece internete bağlı olarak kullandığınız oyun konsolu, HDTV, bebek kamerası gibi cihazların kablosuz olarak yayacağı radyasyondan korunmuş oluyorsunuz.

Türkiye’nin önde gelen internet erişim cihazları ve ağ donanımı markası NetMASTER’ın Genel Müdürü Kemal Uraz powerline teknolojisinin avantajlarını “kurulum ve kullanım kolaylığı, ekonomik bir çözüm olması ve kablosuz teknolojinin yoğun olarak kullanılması sonucu ortaya çıkan yayın kirliliğine karşı iyi bir alternatif oluşturması…” şeklinde özetledi. Uraz,  bu teknolojiyi kullanan plugCAM ürününün özellikle Avrupa’da elektromanyetik alan konusunda hassasiyet sahibi ebeveynler tarafından yoğun olarak tercih edildiğini belirtti. İki dakikada kurulumu sağlanan plugCAM bilgisayar, laptop, iPhone, iPad ve Andorid’lerden izlenebiliyor.

Ayrıntılı bilgi için: www.netmaster.com.tr/plugcam

Kablosuz iletişimde sıkıntı çekenlerin, geniş ve dubleks evlerine ağ donanımı kurmak isteyenlerin ve radyasyona maruz kalmak istemeyenlerin tercihi olan powerline teknolojisi ülkemizde de ilgi görmeye başladı. Türkiye’nin önemli bilişim ürünleri markası NetMASTER da ürün gamına ileri teknoloji HomePlug Powerline cihazlarını ekledi. Haberin devamı
Kablosuz iletişimde sıkıntı çekenlerin, geniş ve dubleks evlerine ağ donanımı kurmak isteyenlerin ve radyasyona maruz kalmak istemeyenlerin tercihi olan powerline teknolojisi ülkemizde de ilgi görmeye başladı. Türkiye’nin önemli bilişim ürünleri markası NetMASTER da ürün gamına ileri teknoloji HomePlug Powerline cihazlarını ekledi. 

Powerline iletişimi (PLC) konut ve iş yerlerinde elektrik dağıtımı için kullanılan kablolar üzerinden veri transferi yapılmasını sağlayan bir teknoloji. Diğer bir deyişle, evin var olan elektrik hattına hiçbir müdahale yapılmadan, yalnızca powerline adaptörlerini fişe takarak yerel ağı kurmak ve internete bağlanmak mümkün. Ev otomasyonu, oyunlar, HDTV ağı ve kameralar bu sistemin diğer kullanım alanlarından sadece bir kaçı…

Türkiye’nin önde gelen bilişim ürünleri markalarından NetMASTER da ürün gamına HomePlug kategorisini dahil etti.  500 Mbps fiziksel katman hızına sahip Powerline Ethernet Bridge ve 150 Mbps kablosuz iletişim sağlayan Powerline Wireless Extender’ı ikili pakette satışa sunan marka aynı ağ üzerinde çalışabilen anne-baba ve küçük işyeri sahiplerinin büyük dikkatini çeken plugCAM ürününün de satışına başladı.

NetMASTER Genel Müdürü Kemal Uraz, ağ donanımında yeni trendin powerline olduğunu belirtiyor: “Son on yıldır kablosuz teknolojinin giderek yaygınlaşması sonucunda dünya genelinde bir yayın kirliliği söz konusu oldu. Modem ve router’ınızla aynı kanaldan kablosuz yayın yapan çok sayıda cihazların varlığından kaynaklanan enterferans kablosuz cihazlarınızdan verim almanıza engel oluyor. Bağlantı ve hız sorunları ortaya çıkıyor. Geldiğimiz noktada network teknolojisi powerline sistemi ile bütün bu sorunların üstesinden gelebiliyor.”
 
İki Dakikada Kurulum
Kablosuz teknolojinin handikapları, kablolamanın maliyeti ve meşakkati göz önünde bulundurulduğunda powerline gerçekten dikkate değer bir alternatif olarak ön çıkıyor. Powerline ürünlerinin tercih edilmesinin bir diğer nedeni de kullanıcı dostu bir ürün olması…Sistemin kurulumu sadece iki dakika sürüyor. Powerline Ethernet Bridge cihazını fişe takıp Ethernet kablosuyla modeminize bağladığınızda elektrik hattınız bir anda internet ağına dönüşüyor. Bundan sonra tek yapmanız gereken internete bağlanacağınız odada Powerline Wireless Extender cihazını fişe takmak. Cihazlar birbirini otomatik olarak tanıyor ve kullanıcılar en ücra odalarda, hatta dubleks evlerinin diğer katında özgürce kablosuz internet kullanabiliyor.

Herkesin evinde kolaylıkla kullanabileceği bu ürünün internet tabanlı arayüzü sayesinde, konuyla ilgili bilgi sahibi olan kullanıcılar cihazın gelişmiş ayarlarını gereksinimleri doğrultusunda ayarlayabilirler. 


012 yılı itibariyle ihracat hazırlıklarına başlayan NetMASTER, bunun bir adımı olarak Saraybosna’da potansiyel iş ortakları ile temaslar kurdu. Boşnak firmaları NetMASTER’a yoğun ilgi gösterdi. Haberin devamı

2012 yılı itibariyle ihracat hazırlıklarına başlayan NetMASTER, bunun bir adımı olarak Saraybosna’da potansiyel iş ortakları ile temaslar kurdu. Boşnak firmaları NetMASTER’a yoğun ilgi gösterdi.


Türkiye’nin ünlü bilişim ürünleri markası NetMASTER, en iyi yaptığı işi dünya çapında yapma hedefi doğrultusunda İstanbul Ticaret Odası tarafından 19-22 Eylül tarihleri arasında Saraybosna İskenderiye Sergi Merkezi’de gerçekleştirilen 5. Türk Ürünleri Sergisi’nde katılımcı olarak yer aldı. 

 


Fuara paralel olarak ülkenin önde gelen internet operatörleri ve bilişim firmalarıyla bir dizi ikili iş görüşmesi gerçekleştiren firma yetkilileri sonuçtan hayli memnun. Türkiye’de 500.000’i aşkın kullanıcıyı internete bağlayan NetMASTER kablo modemleri yakın zamanda Bosna-Hersek’te de çevrimiçi olacağa benziyor.


“Bosna-Hersek Pazarında Büyük Avantaja Sahibiz”


NetMASTER, şimdi, 2005’te 800 bin seviyelerinde bulunan internet kullanımı beş yılda iki milyonu aşan Bosna Hersek’te internet erişim cihazları ve ağ donanımı alanında önemli bir talebi karşılamaya hazırlanıyor.


Teknotel Bilişim Satış Müdürü Didem Palancıoğlu, bu ülkede NetMASTER markasının tercih edilmesini sağlayan pek çok avantaja sahip olduklarının altını çizerek,  “Öncelikle, coğrafi yakınlığımız ve sürekli stok tutmamız sayesinde, sevkiyat sürelerini ciddi bir oranda düşürebileceğiz. Ayrıca, minimum sipariş zorunluluğumuzun olmaması dört milyon nüfuslu ülke açısından büyük bir avantaj. Belki de hepsinden önemlisi, müşteri odaklı bakış açımız. NetMASTER ürünlerini kullanıcılarımızın yerel gereksinimlerine en uygun şekilde özelleştirebileceğiz”, dedi.

  

2012 yılı itibariyle ihracat hazırlıklarına başlayan NetMASTER, bunun bir adımı olarak potansiyel iş ortakları ile temaslarda bulunmak üzere Bosna’ya gidiyor. Haberin devamı

2012 yılı itibariyle ihracat hazırlıklarına başlayan NetMASTER, bunun bir adımı olarak potansiyel iş ortakları ile temaslarda bulunmak üzere Bosna’ya gidiyor.


Türkiye’nin en büyük kablo modem tedarikçisi konumunda bulunan NetMASTER, en iyi yaptığı işi dünya çapında yapmayı misyon edinerek yurt dışındaki potansiyel iş ortaklarıyla temaslara başladı. Firma, bu çerçevede, İstanbul Ticaret Odası tarafından 19-22 Eylül tarihleri arasında Saraybosna İskenderiye Sergi Merkezi’de gerçekleştirilecek 5. Türk Ürünleri Sergisi’nde katılımcı olarak yer alacak.


2005’te 800 bin seviyelerinde bulunan internet kullanımı beş yılda iki milyonu aşan Bosna Hersek’te kablo internet operatörleri, bilişim firmaları ve dağıtıcıları ile görüşeceğini açıklayan NetMASTER’a ilgi büyük. Teknotel Bilişim Satış Müdürü Didem Palancıoğlu, ülkenin internet erişim cihazları alanındaki talebini karşılamada oldukça avantajlı konumda olduklarını belirtti.


Palancıoğlu,  “Öncelikle, sürekli stok tutmamız sayesinde, normalde bir ay civarında süren sevkiyat sürelerini ciddi bir oranda düşürebileceğiz. Ayrıca, minimum sipariş zorunluluğumuzun olmaması özellikle düşük nüfuslu komşularımız için büyük bir avantaj. Belki de hepsinden önemlisi, müşteri odaklı bakış açımız. NetMASTER ürünlerini kullanıcılarımızın yerel gereksinimlerine en uygun şekilde özelleştireceğiz” dedi.

Türkiye’nin en büyük kablo modem tedarikçisi Teknotel Bilişim, NetMASTER markası ile hedef büyütüyor. İhracat hazırlıklarına başlayan firma, bunun bir adımı olarak potansiyel iş ortakları ile temaslarda bulunmak üzere GITEX 2012’ye katılıyor. Haberin devamı

Türkiye’nin en büyük kablo modem tedarikçisi Teknotel Bilişim, NetMASTER markası ile hedef büyütüyor. İhracat hazırlıklarına başlayan firma, bunun bir adımı olarak potansiyel iş ortakları ile temaslarda bulunmak üzere GITEX 2012’ye katılıyor.


Bu yıl onuncu yaşını kutlayan ve ülkenin en büyük kablo modem markası konumunda olan NetMASTER’ın, Türkiye çapında 700 bini aşkın kullanıcısı bulunuyor.  Bu başarısının arkasında, dünya standartlarındaki teknolojiyi rekabetçi fiyatlarla sunmanın yanı sıra, haftanın her günü sürdürülen satış sonrası destek ve müşteri odaklı ticaret anlayışı da yatıyor.


 NetMASTER, şimdi de uzmanlığını daha geniş bir coğrafyadaki taleplere cevap verebilmek için kullanmayı planlıyor. Hedef pazarlar arasında öncelikli olarak Balkanlar ve Ortadoğu’yu belirleyen Teknotel Bilişim Satış Müdürü Didem Palancıoğlu, firmanın büyüme vizyonunun en iyi yaptığı işi dünya çapında yapmayı esas aldığını belirterek, “bu doğrultuda, Türkiye’de olduğu gibi yurt dışındaki kablo internet servis sağlayıcılarının da çözüm ortağı olmak için gerekli temaslara başladık. 14-18 Ekim tarihleri arasında Dubai’de gerçekleştirilecek Gitex 2012 fuarında katılımcı olarak bulunacak, bu temasları sürdüreceğiz”, dedi.


Palancıoğlu, küresel pazarda sahip oldukları avantajları şöyle özetledi: “Öncelikle, sürekli stok tutmamız sayesinde, normalde bir ay civarında süren sevkiyat sürelerini ciddi bir oranda düşürebileceğiz. Ayrıca, minimum sipariş zorunluluğumuzun olmaması özellikle düşük nüfuslu komşularımız için büyük bir avantaj. Belki de hepsinden önemlisi, müşteri odaklı bakış açımız. NetMASTER ürünlerini kullanıcılarımızın yerel gereksinimlerine en uygun şekilde özelleştireceğiz.”