SSS
MODEM
Kategori Seçiniz
Alt Kategori Seçiniz
LÜTFEN CİHAZINIZIN MODEL ADINI GİRİNİZ.
ARA

1. Modemin Web ara yüzüne ulaşmak için browser sayfasındaki adres çubuğu bölümüne “192.168.1.1” no.lu ip adresi, kullanıcı adına "admin", şifreye "admin" yazınız.

2. Web ara yüzde sol tarafta bulunan ana menüde, kablosuz seçeneğinin altında bulunan temel ayarlar bölümüne giriniz.

3. Açılan sayfadaki ayarlar, Wireless için ideal ayarlardır; yalnızca SSID bölümünde bulunan Wireless yayın isminizi değiştirip bilgisayarınızın daha önce hiç bağlanmamış olduğu bir isim yazınız ve en altta bulunan "Değişiklikleri kaydet" butonuna basınız.

4. Wireless yayınınıza şifre koymak için kablosuz menüsünün en altında bulunan güvenlik bölümüne girmeniz gerekmektedir.

5. Açılan sayfada "Şifreleme" alanında yazan şifre türlerinden sizin için ideal olanı seçiniz. (WPA TKIP şifreleme türünü kullanmanızı  tavsiye ederiz). Ön paylaşımlı anahtar alanında en az sekiz, en fazla altmış dört karakterlik bir şifre belirleyip "Değişiklikleri kaydet" butonuna basarak kayıt işleminizi gerçekleştirbilirsiniz. (Oluşturacağınız şifrenin içinde Türkçe karakter, boşluk ve noktalama işareti olmamasına dikkat ediniz.)

6. Ana menüde en altında bulunan "Admin (Ağ yöneticisi )" seçeneğinden "Teslim et ve yeniden yükle" bölümüne girip "Teslim et ve yeniden yükle" butonuna tıklayarak kayıt işleminizi bitirebilirisiniz.

Eğer işlem sırasında bir sıkıntıyla karşılaşırsanız destek hattımıza danışabilirsiniz.
NetMASTER Destek Hattı: ( 0216 ) 366 66 96

2011 PW modemin Wireless kurulumunu nasıl yapabilirim? 1. Modemin Web ara yüzüne ulaşmak için browser sayfasındaki adres çubuğu bölümüne “192.168.1.1” no.lu ip adresi, kullanıcı adına "admin", şifreye "admin" yazınız. 2. Web ara yüzde sol tarafta bulunan ana menüde, kablosuz seçeneğinin altında bulunan temel ayarlar bölümüne giriniz. 3. Açılan sayfadaki ayarlar, Wireless için ideal ayarlardır; yalnızca SSID bölümünde bulunan Wireless yayın isminizi değiştirip bilgisayarınızın daha önce hiç bağlanmamış olduğu bir isim yazınız ve en altta bulunan "Değişiklikleri kaydet" butonuna basınız. 4. Wireless yayınınıza şifre koymak için kablosuz menüsünün en altında bulunan güvenlik bölümüne girmeniz gerekmektedir. 5. Açılan sayfada "Şifreleme" alanında yazan şifre türlerinden sizin için ideal olanı seçiniz. (WPA TKIP şifreleme türünü kullanmanızı  tavsiye ederiz). Ön paylaşımlı anahtar alanında en az sekiz, en fazla altmış dört karakterlik bir şifre belirleyip "Değişiklikleri kaydet" butonuna basarak kayıt işleminizi gerçekleştirbilirsiniz. (Oluşturacağınız şifrenin içinde Türkçe karakter, boşluk ve noktalama işareti olmamasına dikkat ediniz.) 6. Ana menüde en altında bulunan "Admin (Ağ yöneticisi )" seçeneğinden "Teslim et ve yeniden yükle" bölümüne girip "Teslim et ve yeniden yükle" butonuna tıklayarak kayıt işleminizi bitirebilirisiniz. Eğer işlem sırasında bir sıkıntıyla karşılaşırsanız destek hattımıza danışabilirsiniz. NetMASTER Destek Hattı: ( 0216 ) 366 66 96
1. Modemin Web arayüzüne ulaşmak için browser sayfasındaki adres çubuğu bölümüne "192.168.1.1" no.lu IP adresini, kullanıcı adına ve şifreye "admin" yazınız.

2. Açılan sayfanın sol tarafında bulunan WAN seçeneğini ve ardından "Kanal yapılandırılması"nı seçiniz.

3. ATM listesini seçip "Kullanıcı adı" ve "Parola" alanlarına servis sağlayıcınız tarafından verilen bilgileri girdikten sonra "Değiştir" butonuna basınız.
2011 PW modemin internet kurulumunu nasıl yapabilirim? 1. Modemin Web arayüzüne ulaşmak için browser sayfasındaki adres çubuğu bölümüne "192.168.1.1" no.lu IP adresini, kullanıcı adına ve şifreye "admin" yazınız. 2. Açılan sayfanın sol tarafında bulunan WAN seçeneğini ve ardından "Kanal yapılandırılması"nı seçiniz. 3. ATM listesini seçip "Kullanıcı adı" ve "Parola" alanlarına servis sağlayıcınız tarafından verilen bilgileri girdikten sonra "Değiştir" butonuna basınız.

1. Modemin Web arayüzüne ulaşmak için browser sayfasındaki adres çubuğu bölümüne “192.168.1.1” no.lu IP adresini, kullanıcı adına ve şifreye "admin" yazınız.

2. Web arayüzde sol tarafta bulunan ana menüde, "Gelişmiş" seçeneğini tıklayınız.

3. Açılan sayfada "Port yönlendirme"yi seçiniz.

4. Yönlendirmek istediğiniz IP adresini, başlangıç ve bitiş portları yazıp protokolü seçiniz. "Ekle" butonuna basarak işlemi sonlandırabilirsiniz.

5. Yapılan tüm ayarları kaydetmek için sol menünün en altında bulunan "Admin (Ağ yöneticisi )" seçeneğinden "Teslim et ve yeniden yükle" bölümüne girip "Teslim et ve yeniden yükle" butonuna tıklayarak kayıt işleminizi bitirebilirisiniz.

2011 PW modemin port yönlendirmesini nasıl yapabilirim? 1. Modemin Web arayüzüne ulaşmak için browser sayfasındaki adres çubuğu bölümüne “192.168.1.1” no.lu IP adresini, kullanıcı adına ve şifreye "admin" yazınız. 2. Web arayüzde sol tarafta bulunan ana menüde, "Gelişmiş" seçeneğini tıklayınız. 3. Açılan sayfada "Port yönlendirme"yi seçiniz. 4. Yönlendirmek istediğiniz IP adresini, başlangıç ve bitiş portları yazıp protokolü seçiniz. "Ekle" butonuna basarak işlemi sonlandırabilirsiniz. 5. Yapılan tüm ayarları kaydetmek için sol menünün en altında bulunan "Admin (Ağ yöneticisi )" seçeneğinden "Teslim et ve yeniden yükle" bölümüne girip "Teslim et ve yeniden yükle" butonuna tıklayarak kayıt işleminizi bitirebilirisiniz.

1. Modemin Web arayüzüne ulaşmak için browser sayfasındaki adres çubuğu bölümüne “192.168.1.1” no.lu IP adresi, kullanıcı adına ve şifreye "admin" yazınız.

2. Web arayüzde sol tarafta bulunan ana menüde, "LAN kurulumu"nu seçiniz.

3. "Servisler" menüsünden "DHCP Ayarları"na giriniz.

4. IP Havuz seçeneğine girip yeni IP'yi yazınız. Değişiklikleri kaydediniz.

5. Yapılan tüm ayarları kaydetmek için sol menünün en altında bulunan "Admin (Ağ yöneticisi )" seçeneğinden "Teslim et ve yeniden yükle" bölümüne girip "Teslim et ve yeniden yükle" butonuna tıklayarak kayıt işleminizi bitirebilirisiniz.

2011 PW modemin IP grubunu nasıl değiştirebilirim? 1. Modemin Web arayüzüne ulaşmak için browser sayfasındaki adres çubuğu bölümüne “192.168.1.1” no.lu IP adresi, kullanıcı adına ve şifreye "admin" yazınız. 2. Web arayüzde sol tarafta bulunan ana menüde, "LAN kurulumu"nu seçiniz. 3. "Servisler" menüsünden "DHCP Ayarları"na giriniz. 4. IP Havuz seçeneğine girip yeni IP'yi yazınız. Değişiklikleri kaydediniz. 5. Yapılan tüm ayarları kaydetmek için sol menünün en altında bulunan "Admin (Ağ yöneticisi )" seçeneğinden "Teslim et ve yeniden yükle" bölümüne girip "Teslim et ve yeniden yükle" butonuna tıklayarak kayıt işleminizi bitirebilirisiniz.
Yapılan tüm ayarları kaydetmek için sol menünün en altında bulunan "Admin (Ağ yöneticisi )" seçeneğinden "Teslim et ve yeniden yükle" bölümüne girip "Teslim et ve yeniden yükle" butonuna tıklayarak kayıt işleminizi bitirebilirisiniz.
2011 PW modemde ayarları kaydediyorum ama modemi kapatıp açtığımda kaybediyorum. Bunun nedeni nedir? Yapılan tüm ayarları kaydetmek için sol menünün en altında bulunan "Admin (Ağ yöneticisi )" seçeneğinden "Teslim et ve yeniden yükle" bölümüne girip "Teslim et ve yeniden yükle" butonuna tıklayarak kayıt işleminizi bitirebilirisiniz.

1. Modemin Web ara yüzüne ulaşmak için browser sayfasındaki adres çubuğu bölümüne “192.168.1.1” no.lu IP adresini, kullanıcı adına ve şifreye "admin" yazınız.

2. Web ara yüzde sol tarafta bulunan "WAN" seçeneğini ve ardından "Kanal yapılandırılması"nı seçiniz.

3. Açılan sayfada alt kısımda bulunan ATM listesini seçip "Kullanıcı adı" ve "Parola" alanlarına servis sağlayıcınız tarafından verilen bilgileri girdikten sonra "Değiştir" butonuna basınız.

2011 PW modemde ADSL kullanıcı adı ve parolamı nasıl girebilirim? 1. Modemin Web ara yüzüne ulaşmak için browser sayfasındaki adres çubuğu bölümüne “192.168.1.1” no.lu IP adresini, kullanıcı adına ve şifreye "admin" yazınız. 2. Web ara yüzde sol tarafta bulunan "WAN" seçeneğini ve ardından "Kanal yapılandırılması"nı seçiniz. 3. Açılan sayfada alt kısımda bulunan ATM listesini seçip "Kullanıcı adı" ve "Parola" alanlarına servis sağlayıcınız tarafından verilen bilgileri girdikten sonra "Değiştir" butonuna basınız.

1. Modemin Web arayüzüne ulaşmak için browser sayfasındaki adres çubuğu bölümüne "192.168.1.1" no.lu IP adresini, kullanıcı ve şifreye "admin" yazınız.

2. Web arayüzde sol tarafta bulunan "WAN" seçeneğini ve ardından "Kanal yapılandırılması"nı seçiniz.

3. Açılan sayfada alt kısımda bulunan ATM listesini seçip "Kullanıcı adı" ve "Parola" alanlarına servis sağlayıcınız tarafından verilen bilgileri girdikten sonra "Değiştir" butonuna basınız.

2011 PW modemde kablosuz kullanıcı adı ve parolasını nasıl değiştirebilirim? 1. Modemin Web arayüzüne ulaşmak için browser sayfasındaki adres çubuğu bölümüne "192.168.1.1" no.lu IP adresini, kullanıcı ve şifreye "admin" yazınız. 2. Web arayüzde sol tarafta bulunan "WAN" seçeneğini ve ardından "Kanal yapılandırılması"nı seçiniz. 3. Açılan sayfada alt kısımda bulunan ATM listesini seçip "Kullanıcı adı" ve "Parola" alanlarına servis sağlayıcınız tarafından verilen bilgileri girdikten sonra "Değiştir" butonuna basınız.

1. Modemin Web arayüzüne ulaşmak için browser sayfasındaki adres çubuğu bölümüne “192.168.1.1” no.lu IP adresini, kullanıcı adı ve şifreye "Admin" yazınız.

2. Web arayüzde sağ üstte bulunan "Gelişmiş/Kablosuz" seçeneğini seçiniz.

3. "SSID" alanına kullanmak istediğiniz kullanıcı adını Türkçe karakter kullanmadan yazınız ve "Uygula" butonuna basınız.

4. Kablosuz menüsünden "Güvenlik" ve ardından "Şifreleme WEB" seçeneklerini seçiniz.

5. Açılan sayfada "WEB kablosuz güvenliğini etkinleştir" seçeneğini seçiniz.

6. "Anahtar 1" alanına her iki rakamda bir boşluk bırakacak şekilde 10 haneli bir sayı yazınız (10 haneli sayıyı bilgisayarınızda kablosuz ağa yazarken arada boşluk bırakmayınız.)

7. Tüm ayarları kaydetmek için sağ üstte bulunan "Tümünü kaydet" seçeneğini seçip "Uygula" butonuna basmanız yeterlidir.

2014 PW modemin Wireless kurulumunu nasıl yapabilirim? 1. Modemin Web arayüzüne ulaşmak için browser sayfasındaki adres çubuğu bölümüne “192.168.1.1” no.lu IP adresini, kullanıcı adı ve şifreye "Admin" yazınız. 2. Web arayüzde sağ üstte bulunan "Gelişmiş/Kablosuz" seçeneğini seçiniz. 3. "SSID" alanına kullanmak istediğiniz kullanıcı adını Türkçe karakter kullanmadan yazınız ve "Uygula" butonuna basınız. 4. Kablosuz menüsünden "Güvenlik" ve ardından "Şifreleme WEB" seçeneklerini seçiniz. 5. Açılan sayfada "WEB kablosuz güvenliğini etkinleştir" seçeneğini seçiniz. 6. "Anahtar 1" alanına her iki rakamda bir boşluk bırakacak şekilde 10 haneli bir sayı yazınız (10 haneli sayıyı bilgisayarınızda kablosuz ağa yazarken arada boşluk bırakmayınız.) 7. Tüm ayarları kaydetmek için sağ üstte bulunan "Tümünü kaydet" seçeneğini seçip "Uygula" butonuna basmanız yeterlidir.

1. Modemin Web arayüzüne ulaşmak için browser sayfasındaki adres çubuğu bölümüne “192.168.1.1” no.lu IP adresini, kullanıcı adına ve şifreye "Admin" yazınız.
 
2. Web arayüzde "Kurum Sihirbazı"na giriniz.
 
3. Açılan saydada "Ülke"yi Türkiye, "Sağlayıcı"yı Türk Telekom Alcatel seçiip "İleri" butonuna basınız.

4. Kullanıcı adı ve parolanızı girdikten sonra "Uygula" butonuna basınız

5. Tüm ayarları kaydetmek için sağ üstte bulunan "Tümünü kaydet" seçeneğini seçip "Uygula" butonuna basmanız yeterlidir.

Eğer işlem sırasında bir sıkıntıyla karşılaşırsanız destek hattımıza danışabilirsiniz.
NetMASTER Destek Hattı: (0216) 366 66 96

2014 PW modemin internet kurulumunu nasıl yapabilirim? 1. Modemin Web arayüzüne ulaşmak için browser sayfasındaki adres çubuğu bölümüne “192.168.1.1” no.lu IP adresini, kullanıcı adına ve şifreye "Admin" yazınız.   2. Web arayüzde "Kurum Sihirbazı"na giriniz.   3. Açılan saydada "Ülke"yi Türkiye, "Sağlayıcı"yı Türk Telekom Alcatel seçiip "İleri" butonuna basınız. 4. Kullanıcı adı ve parolanızı girdikten sonra "Uygula" butonuna basınız 5. Tüm ayarları kaydetmek için sağ üstte bulunan "Tümünü kaydet" seçeneğini seçip "Uygula" butonuna basmanız yeterlidir. Eğer işlem sırasında bir sıkıntıyla karşılaşırsanız destek hattımıza danışabilirsiniz. NetMASTER Destek Hattı: (0216) 366 66 96

1. Modemin Web arayüzüne ulaşmak için browser sayfasındaki adres çubuğu bölümüne “192.168.1.1” no.lu IP adresini, kullanıcı adı ve şifreye "Admin" yazınız.

2. Web arayüzde sağ üstte bulunan "Gelişmiş/Kablosuz" seçeneğini, ardından "Port yönlendirme"yi seçiniz ve "Ekle" butonuna basınız.

3.Açıklama kısmına bir tanım girdikten sonra yönlendirmek istediğiniz IP adresini, başlangıç ve bitiş portunu yazınız.

4. Açılan listede "Eklenen port yönlendirmesi"ni seçerek "Ekle" butonuna basınız.

5. Tüm ayarları kaydetmek için sağ üstte bulunan "Tümünü kaydet" seçeneğini seçip "Uygula" butonuna basmanız yeterlidir.

Eğer işlem sırasında bir sıkıntıyla karşılaşırsanız destek hattımıza danışabilirsiniz.
NetMASTER Destek Hattı: ( 0216 ) 366 66 96

2014 PW modemin port yönlendirmesini nasıl yapabilirim? 1. Modemin Web arayüzüne ulaşmak için browser sayfasındaki adres çubuğu bölümüne “192.168.1.1” no.lu IP adresini, kullanıcı adı ve şifreye "Admin" yazınız. 2. Web arayüzde sağ üstte bulunan "Gelişmiş/Kablosuz" seçeneğini, ardından "Port yönlendirme"yi seçiniz ve "Ekle" butonuna basınız. 3.Açıklama kısmına bir tanım girdikten sonra yönlendirmek istediğiniz IP adresini, başlangıç ve bitiş portunu yazınız. 4. Açılan listede "Eklenen port yönlendirmesi"ni seçerek "Ekle" butonuna basınız. 5. Tüm ayarları kaydetmek için sağ üstte bulunan "Tümünü kaydet" seçeneğini seçip "Uygula" butonuna basmanız yeterlidir. Eğer işlem sırasında bir sıkıntıyla karşılaşırsanız destek hattımıza danışabilirsiniz. NetMASTER Destek Hattı: ( 0216 ) 366 66 96

1. Modemin Web arayüzüne ulaşmak için browser sayfasındaki adres çubuğu bölümüne “192.168.1.1” no.lu IP adresini, kullanıcı adı ve şifreye "Admin" yazınız.

2. Web arayüzde sağ üstte bulunan "Gelişmiş/Kablosuz" seçeneğini seçiniz.

3. Açılan sayfa kablosuz ayarlarınız temel bölümüdür. Diğer ayarlarda değişiklik yapmadan "Birincil SSID" yazan alana bilgisayarınızla kablosuz olarak daha önce kullanmadığınız bir isim belirleyip (örneğin wireless1 vb. ) "Uygula" butonuna basınız.

5. Kablosuz alt menülerinden "Güvenlik" seçeneğini seçiniz.

6. Açılan sayfada "Güvenlik türü"nü Wep şifreleme olarak belirleyip "Wep kablosuz güvenliğini aktifleştir" seçeneğinin önünde bulunan kutucuğu işaretleyiniz.  "Anahtar 1" alanına her iki rakamda bir boşluk bırakacak şekilde 10 haneli bir sayı yazınız (10 haneli sayıyı bilgisayarınızda kablosuz ağa yazarken arada boşluk bırakmayınız.)

7. WDS alanında "WDS Modu HAM"ı seçiniz.

8. "Uplink" alanına 2014PW ADSL Modemin Kablosuz MAC adresini yazınız. (Ürünün Wireless MAC adresini, "Durum" menüsünde altında bulunan "Bilgi" sekmesine tıkadığınızda açılan sayfadaki "AP MAC" alanında bulabilirsiniz). "Downlik" kısmına da kullanmak istediğiniz diğer cihazınızın kablosuz MAC adresini yazıp alt sağda bulunan "Uygula" butonuna basınız.

9. Tüm ayarları kaydetmek için sağ üstte bulunan "Tümünü kaydet" seçeneğini seçip "Uygula" butonuna basmanız yeterlidir.

Eğer işlem sırasında bir sıkıntıyla karşılaşırsanız destek hattımıza danışabilirsiniz.
NetMASTER Destek Hattı: ( 0216 ) 366 66 96

2014 PW modemin WDS kurulumunu nasıl yapabilirim? 1. Modemin Web arayüzüne ulaşmak için browser sayfasındaki adres çubuğu bölümüne “192.168.1.1” no.lu IP adresini, kullanıcı adı ve şifreye "Admin" yazınız. 2. Web arayüzde sağ üstte bulunan "Gelişmiş/Kablosuz" seçeneğini seçiniz. 3. Açılan sayfa kablosuz ayarlarınız temel bölümüdür. Diğer ayarlarda değişiklik yapmadan "Birincil SSID" yazan alana bilgisayarınızla kablosuz olarak daha önce kullanmadığınız bir isim belirleyip (örneğin wireless1 vb. ) "Uygula" butonuna basınız. 5. Kablosuz alt menülerinden "Güvenlik" seçeneğini seçiniz. 6. Açılan sayfada "Güvenlik türü"nü Wep şifreleme olarak belirleyip "Wep kablosuz güvenliğini aktifleştir" seçeneğinin önünde bulunan kutucuğu işaretleyiniz.  "Anahtar 1" alanına her iki rakamda bir boşluk bırakacak şekilde 10 haneli bir sayı yazınız (10 haneli sayıyı bilgisayarınızda kablosuz ağa yazarken arada boşluk bırakmayınız.) 7. WDS alanında "WDS Modu HAM"ı seçiniz. 8. "Uplink" alanına 2014PW ADSL Modemin Kablosuz MAC adresini yazınız. (Ürünün Wireless MAC adresini, "Durum" menüsünde altında bulunan "Bilgi" sekmesine tıkadığınızda açılan sayfadaki "AP MAC" alanında bulabilirsiniz). "Downlik" kısmına da kullanmak istediğiniz diğer cihazınızın kablosuz MAC adresini yazıp alt sağda bulunan "Uygula" butonuna basınız. 9. Tüm ayarları kaydetmek için sağ üstte bulunan "Tümünü kaydet" seçeneğini seçip "Uygula" butonuna basmanız yeterlidir. Eğer işlem sırasında bir sıkıntıyla karşılaşırsanız destek hattımıza danışabilirsiniz. NetMASTER Destek Hattı: ( 0216 ) 366 66 96

1. Modemin Web arayüzüne ulaşmak için browser sayfasındaki adres çubuğu bölümüne “192.168.1.1” no.lu IP adresini, kullanıcı adı ve şifreye "Admin" yazınız.

2. Web arayüzde sağ üstte bulunan  "Gelişmiş" sekmesinde "LAN" seçeneğini seçiniz.

3. "LAN Group 1" tablosundaki Ethernet seçeneğini seçip "Düzenle" butonuna basınız.

4. "Statik IP Adresi kullanınız" başlığının altıdaki alana kullanmak istediğiniz IP adresini giriniz.

6. "DHCP Sunucuyu Etkinleştir" alanında kullanmak istediğiniz IP adresini, başlangıç ve bitiş portunu yazınız ve sayfanın altında bulunan "Uygula" butonuna basınız.

7. Tüm ayarları kaydetmek için sağ üstte bulunan "Tümünü kaydet" seçeneğini seçip "Uygula" butonuna basmanız yeterlidir.

Eğer işlem sırasında bir sıkıntıyla karşılaşırsanız destek hattımıza danışabilirsiniz.
NetMASTER Destek Hattı: (0216) 366 66 96

2014 PW modemin IP grubunu nasıl değiştirebilirim? 1. Modemin Web arayüzüne ulaşmak için browser sayfasındaki adres çubuğu bölümüne “192.168.1.1” no.lu IP adresini, kullanıcı adı ve şifreye "Admin" yazınız. 2. Web arayüzde sağ üstte bulunan  "Gelişmiş" sekmesinde "LAN" seçeneğini seçiniz. 3. "LAN Group 1" tablosundaki Ethernet seçeneğini seçip "Düzenle" butonuna basınız. 4. "Statik IP Adresi kullanınız" başlığının altıdaki alana kullanmak istediğiniz IP adresini giriniz. 6. "DHCP Sunucuyu Etkinleştir" alanında kullanmak istediğiniz IP adresini, başlangıç ve bitiş portunu yazınız ve sayfanın altında bulunan "Uygula" butonuna basınız. 7. Tüm ayarları kaydetmek için sağ üstte bulunan "Tümünü kaydet" seçeneğini seçip "Uygula" butonuna basmanız yeterlidir. Eğer işlem sırasında bir sıkıntıyla karşılaşırsanız destek hattımıza danışabilirsiniz. NetMASTER Destek Hattı: (0216) 366 66 96

Tüm ayarları kaydetmek için sağ üstte bulunan "Tümünü kaydet" seçeneğini seçip "Uygula" butonuna basmanız gerekmektedir.

2014 PW modemde ayarları kaydediyorum ama modemi kapatıp açtığımda kaybediyorum. Bunun nedeni nedir? Tüm ayarları kaydetmek için sağ üstte bulunan "Tümünü kaydet" seçeneğini seçip "Uygula" butonuna basmanız gerekmektedir.

1. Modemin Web arayüzüne ulaşmak için browser sayfasındaki adres çubuğu bölümüne “192.168.1.1” no.lu IP adresi, kullanıcı adına ve şifreye "Admin" yazınız.

2. Web arayüzde "Kurum Sihirbazı"na giriniz.

3. Açılan saydada "Ülke"yi Türkiye, "Sağlayıcı"yı Türk Telekom Alcatel seçip "İleri" butonuna basınız.

4. Kullanıcı adı ve parolanızı girdikten sonra "Uygula" butonuna basınız.

5. Tüm ayarları kaydetmek için sağ üstte bulunan "Tümünü kaydet" seçeneğini seçip "Uygula" butonuna basmanız yeterlidir.

Eğer işlem sırasında bir sıkıntıyla karşılaşırsanız destek hattımıza danışabilirsiniz.
NetMASTER Destek Hattı: (0216) 366 66 96

2014 PW modemde ADSL kullanıcı adı ve parolamı nasıl girebilirim? 1. Modemin Web arayüzüne ulaşmak için browser sayfasındaki adres çubuğu bölümüne “192.168.1.1” no.lu IP adresi, kullanıcı adına ve şifreye "Admin" yazınız. 2. Web arayüzde "Kurum Sihirbazı"na giriniz. 3. Açılan saydada "Ülke"yi Türkiye, "Sağlayıcı"yı Türk Telekom Alcatel seçip "İleri" butonuna basınız. 4. Kullanıcı adı ve parolanızı girdikten sonra "Uygula" butonuna basınız. 5. Tüm ayarları kaydetmek için sağ üstte bulunan "Tümünü kaydet" seçeneğini seçip "Uygula" butonuna basmanız yeterlidir. Eğer işlem sırasında bir sıkıntıyla karşılaşırsanız destek hattımıza danışabilirsiniz. NetMASTER Destek Hattı: (0216) 366 66 96

1. Modemin Web arayüzüne ulaşmak için browser sayfasındaki adres çubuğu bölümüne “192.168.1.1” no.lu IP adresi, kullanıcı adına ve şifreye "Admin" yazınız.

2. Web arayüzde sağ üstte bulunan "Gelişmiş/Kablosuz" seçeneğini seçiniz.

3. "SSID" alanında kullanmak istediğiniz kullanıcı adını Türkçe karakter kullanmadan yazınız ve "Uygula" butonuna basınız.

4. Kablosuz menüsünden Güvenlik sekmesine giriniz. "Şifreleme WEB" alanında "WEB kablosuz güvenliğini etkinleştir" seçeneğini seçiniz.

5."Anahtar 1" alanına her iki rakamda bir boşluk bırakacak şekilde 10 haneli bir sayı yazınız (10 haneli sayıyı bilgisayarınızda kablosuz ağa yazarken arada boşluk bırakmayınız).

6. Tüm ayarları kaydetmek için sağ üstte bulunan "Tümünü kaydet" seçeneğini seçip "Uygula" butonuna basmanız yeterlidir.

Eğer işlem sırasında bir sıkıntıyla karşılaşırsanız destek hattımıza danışabilirsiniz.
NetMASTER Destek Hattı: (0216) 366 66 96

2014 PW modemde kablosuz kullanıcı adı ve parolasını nasıl değiştirebilirim? 1. Modemin Web arayüzüne ulaşmak için browser sayfasındaki adres çubuğu bölümüne “192.168.1.1” no.lu IP adresi, kullanıcı adına ve şifreye "Admin" yazınız. 2. Web arayüzde sağ üstte bulunan "Gelişmiş/Kablosuz" seçeneğini seçiniz. 3. "SSID" alanında kullanmak istediğiniz kullanıcı adını Türkçe karakter kullanmadan yazınız ve "Uygula" butonuna basınız. 4. Kablosuz menüsünden Güvenlik sekmesine giriniz. "Şifreleme WEB" alanında "WEB kablosuz güvenliğini etkinleştir" seçeneğini seçiniz. 5."Anahtar 1" alanına her iki rakamda bir boşluk bırakacak şekilde 10 haneli bir sayı yazınız (10 haneli sayıyı bilgisayarınızda kablosuz ağa yazarken arada boşluk bırakmayınız). 6. Tüm ayarları kaydetmek için sağ üstte bulunan "Tümünü kaydet" seçeneğini seçip "Uygula" butonuna basmanız yeterlidir. Eğer işlem sırasında bir sıkıntıyla karşılaşırsanız destek hattımıza danışabilirsiniz. NetMASTER Destek Hattı: (0216) 366 66 96

1. Modemin Web arayüzüne ulaşmak için browser sayfasındaki adres çubuğu bölümüne “192.168.1.1” no.lu IP adresini, kullanıcı adına ve şifreye "Admin" yazınız.
 
2. Web arayüzde "Kurum Sihirbazı"na giriniz.

3. Açılan saydada "Ülke"yi Türkiye, "Sağlayıcı"yı Türk Telekom Alcatel seçiip "İleri" butonuna basınız.

4. Kullanıcı adı ve parolanızı girdikten sonra "Uygula" butonuna basınız

5. Tüm ayarları kaydetmek için sağ üstte bulunan "Tümünü kaydet" seçeneğini seçip "Uygula" butonuna basmanız yeterlidir.

Eğer işlem sırasında bir sıkıntıyla karşılaşırsanız destek hattımıza danışabilirsiniz.
NetMASTER Destek Hattı: (0216) 366 66 96

ART 514P modemin internet kurulumunu nasıl yapabilirim? 1. Modemin Web arayüzüne ulaşmak için browser sayfasındaki adres çubuğu bölümüne “192.168.1.1” no.lu IP adresini, kullanıcı adına ve şifreye "Admin" yazınız.   2. Web arayüzde "Kurum Sihirbazı"na giriniz. 3. Açılan saydada "Ülke"yi Türkiye, "Sağlayıcı"yı Türk Telekom Alcatel seçiip "İleri" butonuna basınız. 4. Kullanıcı adı ve parolanızı girdikten sonra "Uygula" butonuna basınız 5. Tüm ayarları kaydetmek için sağ üstte bulunan "Tümünü kaydet" seçeneğini seçip "Uygula" butonuna basmanız yeterlidir. Eğer işlem sırasında bir sıkıntıyla karşılaşırsanız destek hattımıza danışabilirsiniz. NetMASTER Destek Hattı: (0216) 366 66 96

1. Modemin Web arayüzüne ulaşmak için browser sayfasındaki adres çubuğu bölümüne “192.168.1.1” no.lu IP adresini, kullanıcı adı ve şifreye "Admin" yazınız.

2. Web arayüzde sağ üstte bulunan "Gelişmiş" sekmesinde "LAN" seçeneğini seçiniz.

3. "Lan Group 1" tablosundaki "Ethernet" sekmesinden "Düzenle"yi seçiniz.

4. Takip eden statik IP Adresi kullanınız başlığının altıdaki alana kullanmak istediğiniz IP adresini yazınız.

5. "DHCP Sunucuyu Etkinleştir" başlığının altındaki başlangıç ve bitiş IP adreslerini yine kullanılmak istenen IP adresini yazarak alt kısımda bulunan "Uygula" butonuna basınız.

6 Tüm ayarları kaydetmek için sağ üstte bulunan "Tümünü kaydet" seçeneğini seçip "Uygula" butonuna basmanız yeterlidir.

Eğer işlem sırasında bir sıkıntıyla karşılaşırsanız destek hattımıza danışabilirsiniz.
NetMASTER Destek Hattı: (0216) 366 66 96

ART 514P modemin IP grubunu nasıl değiştirebilirim? 1. Modemin Web arayüzüne ulaşmak için browser sayfasındaki adres çubuğu bölümüne “192.168.1.1” no.lu IP adresini, kullanıcı adı ve şifreye "Admin" yazınız. 2. Web arayüzde sağ üstte bulunan "Gelişmiş" sekmesinde "LAN" seçeneğini seçiniz. 3. "Lan Group 1" tablosundaki "Ethernet" sekmesinden "Düzenle"yi seçiniz. 4. Takip eden statik IP Adresi kullanınız başlığının altıdaki alana kullanmak istediğiniz IP adresini yazınız. 5. "DHCP Sunucuyu Etkinleştir" başlığının altındaki başlangıç ve bitiş IP adreslerini yine kullanılmak istenen IP adresini yazarak alt kısımda bulunan "Uygula" butonuna basınız. 6 Tüm ayarları kaydetmek için sağ üstte bulunan "Tümünü kaydet" seçeneğini seçip "Uygula" butonuna basmanız yeterlidir. Eğer işlem sırasında bir sıkıntıyla karşılaşırsanız destek hattımıza danışabilirsiniz. NetMASTER Destek Hattı: (0216) 366 66 96

1. Modemin Web arayüzüne ulaşmak için browser sayfasındaki adres çubuğu bölümüne "192.168.1.1" no.lu IP adresini, kullanıcı adı ve şifreye "Admin" yazınız.

2. Web arayüzde sağ üstte bulunan "Gelişmiş/Kablosuz" seçeneğini, ardından "Port yönlendirme"yi seçiniz ve "Ekle" butonuna basınız.

3.Açıklama kısmına bir tanım girdikten sonra yönlendirmek istediğiniz IP adresini, başlangıç ve bitiş portunu yazınız.

4. Açılan listede "Eklenen port yönlendirmesi"ni seçerek "Ekle" butonuna basınız.

5. Tüm ayarları kaydetmek için sağ üstte bulunan "Tümünü kaydet" seçeneğini seçip "Uygula" butonuna basmanız yeterlidir.

Eğer işlem sırasında bir sıkıntıyla karşılaşırsanız destek hattımıza danışabilirsiniz.
NetMASTER Destek Hattı: (0216) 366 66 96

ART 514P modemin port yönlendirmesini nasıl yapabilirim? 1. Modemin Web arayüzüne ulaşmak için browser sayfasındaki adres çubuğu bölümüne "192.168.1.1" no.lu IP adresini, kullanıcı adı ve şifreye "Admin" yazınız. 2. Web arayüzde sağ üstte bulunan "Gelişmiş/Kablosuz" seçeneğini, ardından "Port yönlendirme"yi seçiniz ve "Ekle" butonuna basınız. 3.Açıklama kısmına bir tanım girdikten sonra yönlendirmek istediğiniz IP adresini, başlangıç ve bitiş portunu yazınız. 4. Açılan listede "Eklenen port yönlendirmesi"ni seçerek "Ekle" butonuna basınız. 5. Tüm ayarları kaydetmek için sağ üstte bulunan "Tümünü kaydet" seçeneğini seçip "Uygula" butonuna basmanız yeterlidir. Eğer işlem sırasında bir sıkıntıyla karşılaşırsanız destek hattımıza danışabilirsiniz. NetMASTER Destek Hattı: (0216) 366 66 96

1. Modemin Web arayüzüne ulaşmak için browser sayfasındaki adres çubuğu bölümüne “192.168.1.1” no.lu IP adresi, kullanıcı adına ve şifreye "Admin" yazınız.

2. Web ara yüzde "Kurum Sihirbazı"na giriniz.

3. Açılan saydada "Ülke"yi Türkiye, "Sağlayıcı"yı Türk Telekom Alcatel seçip "İleri" butonuna basınız.

4. Kullanıcı adı ve parolanızı girdikten sonra "Uygula" butonuna basınız

5. Tüm ayarları kaydetmek için sağ üstte bulunan "Tümünü kaydet" seçeneğini seçip "Uygula" butonuna basmanız yeterlidir.

Eğer işlem sırasında bir sıkıntıyla karşılaşırsanız destek hattımıza danışabilirsiniz.
NetMASTER Destek Hattı: (0216) 366 66 96

ART 514P modemde ADSL kullanıcı adı ve parolamı nasıl girebilirim? 1. Modemin Web arayüzüne ulaşmak için browser sayfasındaki adres çubuğu bölümüne “192.168.1.1” no.lu IP adresi, kullanıcı adına ve şifreye "Admin" yazınız. 2. Web ara yüzde "Kurum Sihirbazı"na giriniz. 3. Açılan saydada "Ülke"yi Türkiye, "Sağlayıcı"yı Türk Telekom Alcatel seçip "İleri" butonuna basınız. 4. Kullanıcı adı ve parolanızı girdikten sonra "Uygula" butonuna basınız 5. Tüm ayarları kaydetmek için sağ üstte bulunan "Tümünü kaydet" seçeneğini seçip "Uygula" butonuna basmanız yeterlidir. Eğer işlem sırasında bir sıkıntıyla karşılaşırsanız destek hattımıza danışabilirsiniz. NetMASTER Destek Hattı: (0216) 366 66 96

1. Modemin Web arayüzüne ulaşmak için öncelikle bilgisayarınızdan LAN ayarlarına girerek "Varsayılan ağ geçidi"  alanında yazan IP adresini internet tarayıcınızın adres çubuğuna kopyalayınız, kullanıcı adına "root", şifreye "root" yazınız.

2. Açılan sayfada "Home" sekmesinden "Quick configuration" seçeneğini seçiniz. Buradaki alanları; encapsulation: ppoELLC, VPI:8 ve VCI:35 olacak şekilde doldurunuz.

3. "Kullanıcı adı" ve "Parola" alanlarına servis sağlayıcınız tarafından verilen bilgileri girdikten sonra "Submit" butonuna basınız.

4. Sayfanızın sağ üst bölümünde yer alan "Admin" sekmesinden "Commit/Rebut" seçeneği seçiniz. Sırasıyla "Commit" ve "Rebbut" butonlarına basarak ayarları kaydebilirsiniz.

Eğer işlem sırasında bir sıkıntıyla karşılaşırsanız destek hattımıza danışabilirsiniz.
NetMASTER Destek Hattı: (0216) 366 66 96

ART21 modemde ADSL kullanıcı adı ve parolamı nasıl girebilirim? 1. Modemin Web arayüzüne ulaşmak için öncelikle bilgisayarınızdan LAN ayarlarına girerek "Varsayılan ağ geçidi"  alanında yazan IP adresini internet tarayıcınızın adres çubuğuna kopyalayınız, kullanıcı adına "root", şifreye "root" yazınız. 2. Açılan sayfada "Home" sekmesinden "Quick configuration" seçeneğini seçiniz. Buradaki alanları; encapsulation: ppoELLC, VPI:8 ve VCI:35 olacak şekilde doldurunuz. 3. "Kullanıcı adı" ve "Parola" alanlarına servis sağlayıcınız tarafından verilen bilgileri girdikten sonra "Submit" butonuna basınız. 4. Sayfanızın sağ üst bölümünde yer alan "Admin" sekmesinden "Commit/Rebut" seçeneği seçiniz. Sırasıyla "Commit" ve "Rebbut" butonlarına basarak ayarları kaydebilirsiniz. Eğer işlem sırasında bir sıkıntıyla karşılaşırsanız destek hattımıza danışabilirsiniz. NetMASTER Destek Hattı: (0216) 366 66 96

1. Modemin Web arayüzüne ulaşmak için öncelikle bilgisayarınızdan LAN ayarlarına girerek "Varsayılan ağ geçidi"  alanında yazan IP adresini internet tarayıcınızın adres çubuğuna kopyalayınız, kullanıcı adına "root", şifreye "root" yazınız.

2. Açılan sayfada "Home" sekmesinden "Quick configuration" seçeneğini seçiniz. Buradaki alanları; encapsulation: ppoELLC, VPI:8 ve VCI:35 olacak şekilde doldurunuz.

3. "Kullanıcı adı" ve "Parola" alanlarına servis sağlayıcınız tarafından verilen bilgileri girdikten sonra "Submit" butonuna basınız.

4. Sayfanızın sağ üst bölümünde yer alan "Admin" sekmesinden "Commit/Rebut" seçeneği seçiniz. Sırasıyla "Commit" ve "Rebbut" butonlarına basarak ayarları kaydebilirsiniz.

Eğer işlem sırasında bir sıkıntıyla karşılaşırsanız destek hattımıza danışabilirsiniz.
NetMASTER Destek Hattı: (0216) 366 66 96

ART25GSU modemde ADSL kullanıcı adı ve parolamı nasıl girebilirim? 1. Modemin Web arayüzüne ulaşmak için öncelikle bilgisayarınızdan LAN ayarlarına girerek "Varsayılan ağ geçidi"  alanında yazan IP adresini internet tarayıcınızın adres çubuğuna kopyalayınız, kullanıcı adına "root", şifreye "root" yazınız. 2. Açılan sayfada "Home" sekmesinden "Quick configuration" seçeneğini seçiniz. Buradaki alanları; encapsulation: ppoELLC, VPI:8 ve VCI:35 olacak şekilde doldurunuz. 3. "Kullanıcı adı" ve "Parola" alanlarına servis sağlayıcınız tarafından verilen bilgileri girdikten sonra "Submit" butonuna basınız. 4. Sayfanızın sağ üst bölümünde yer alan "Admin" sekmesinden "Commit/Rebut" seçeneği seçiniz. Sırasıyla "Commit" ve "Rebbut" butonlarına basarak ayarları kaydebilirsiniz. Eğer işlem sırasında bir sıkıntıyla karşılaşırsanız destek hattımıza danışabilirsiniz. NetMASTER Destek Hattı: (0216) 366 66 96
Bu üründe port açma özelliği bulunmamaktadır.
CBC-382D1 modemde nasıl port açabilirim? Bu üründe port açma özelliği bulunmamaktadır.

Bu ürün "Bridge" modunda çalıştığı için TURKSAT/UYDUNET'ten tek bir IP alır. Bu nedenle bağlantı hub veya switch ile birden fazla bilgisayara dağıtılamaz. Birden fazla bilgisayara bağlanmak için bir Router kullanabilirsiniz.

CBC-382D1 modemi switch veya hub’a bağladığımda tek bir bilgisayar bağlantı kuruyor. Bunun nedeni nedir? Bu ürün "Bridge" modunda çalıştığı için TURKSAT/UYDUNET'ten tek bir IP alır. Bu nedenle bağlantı hub veya switch ile birden fazla bilgisayara dağıtılamaz. Birden fazla bilgisayara bağlanmak için bir Router kullanabilirsiniz.
Ürünü, tercihen NetMASTER markalı bir AP ya da Router ile kablosuz hale dönüştürebilirsiniz.
CBC-382D1 modemi nasıl kablosuz hale dönüştürebilirim? Ürünü, tercihen NetMASTER markalı bir AP ya da Router ile kablosuz hale dönüştürebilirsiniz.

Bu durum internet hattınızla ilgili bir problemden kaynaklanmaktadır. 444 0126 numaları telefondan UYDUNET/TURKSAT Çağrı Merkezi'yle görüşebilirsiniz.

CBC-382D1 modemde tüm LED göstergeleri yanıyor ancak Power göstergesi yanıp sönüyor. Bunun nedeni nedir? Bu durum internet hattınızla ilgili bir problemden kaynaklanmaktadır. 444 0126 numaları telefondan UYDUNET/TURKSAT Çağrı Merkezi'yle görüşebilirsiniz.
Bu üründe port açma özelliği bulunmamaktadır.
CXC-150 modemde nasıl port açabilirim? Bu üründe port açma özelliği bulunmamaktadır.

Bu ürün "Bridge" modda çalıştığı için TURKSAT'tan tek bir IP alır. Bu nedenle bağlantı hub veya switch ile birden fazla bilgisayara dağıtılamaz. Birden fazla bilgisayardan bağlanmak için  tercihen NetMASTER markalı bir AP-Router cihazı kullanabilirsiniz.

CXC-150 modemi switch veya hub’a bağladığımda tek bir bilgisayar bağlantı kuruyor. Bunun nedeni nedir? Bu ürün "Bridge" modda çalıştığı için TURKSAT'tan tek bir IP alır. Bu nedenle bağlantı hub veya switch ile birden fazla bilgisayara dağıtılamaz. Birden fazla bilgisayardan bağlanmak için  tercihen NetMASTER markalı bir AP-Router cihazı kullanabilirsiniz.
Ürünü, tercihen NetMASTER markalı bir AP-Router cihazı ile kablosuz olarak da kullanabilirsiniz..
CXC-150 modemi nasıl kablosuz hale dönüştürebilirim? Ürünü, tercihen NetMASTER markalı bir AP-Router cihazı ile kablosuz olarak da kullanabilirsiniz..
Bu durum internet hattınızla ilgili bir problemden kaynaklanmaktadır. 444 0 126 numaralı UYDUNET/TURKSAT Çağrı Merkezi'yle görüşebilirsiniz.
CXC-150 modemde tüm LED göstergeleri yanıyor ancak Power göstergesi yanıp sönüyor. Bunun nedeni nedir? Bu durum internet hattınızla ilgili bir problemden kaynaklanmaktadır. 444 0 126 numaralı UYDUNET/TURKSAT Çağrı Merkezi'yle görüşebilirsiniz.
1. Kablosuz / Temel sayfasını tıklayınız.
2. Ağ Adı (SSID) kısmına istediğiniz ağ adını (SSID) giriniz.
3. "Uygula" butonuna tıklayarak SSID değiştirme işlemini tamamlayınız.
CBW-38G4 modemde SSID (kablosuz yayın adı) nasıl değiştirebilirim? 1. Kablosuz / Temel sayfasını tıklayınız. 2. Ağ Adı (SSID) kısmına istediğiniz ağ adını (SSID) giriniz. 3. "Uygula" butonuna tıklayarak SSID değiştirme işlemini tamamlayınız.

Modeminiz üzerinden VPN bağlantısına izin vermek için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

1. "Gelişmiş/Seçenekler" sayfasına giriniz.
2. Bu sayfada yer alan "WAN Engelleme Etkin" kutusundaki işareti kaldırınız.
3. "IP Sec" ve "PPTP Sec" kutularını işaretleyiniz.
4. "Uygula" butonuna tıklayınız.

CBW-38G4 modemde VPN geçişini nasıl aktive edebilirim? Modeminiz üzerinden VPN bağlantısına izin vermek için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır. 1. "Gelişmiş/Seçenekler" sayfasına giriniz. 2. Bu sayfada yer alan "WAN Engelleme Etkin" kutusundaki işareti kaldırınız. 3. "IP Sec" ve "PPTP Sec" kutularını işaretleyiniz. 4. "Uygula" butonuna tıklayınız.
MAC Filtreleme sayfasını kullanarak LAN tarafında bulunan ve WAN tarafında internet erişimleri kısıtlamak istediğiniz bilgisayarlara ait MAC adreslerini giriniz ve "Uygula" butonuna basınız. Bu bilgisayarlar kendi LAN bölgesinde birbirleri ile hala görüşebilirler ve veri alışverişinde bulunabilirler. Ancak WAN tarafına doğru gönderdikleri paketler CBW-38G4 cihazı tarafından bloklanırlar. 
CBW-38G4 modemde nasıl MAC filtreleme yapabilirim? MAC Filtreleme sayfasını kullanarak LAN tarafında bulunan ve WAN tarafında internet erişimleri kısıtlamak istediğiniz bilgisayarlara ait MAC adreslerini giriniz ve "Uygula" butonuna basınız. Bu bilgisayarlar kendi LAN bölgesinde birbirleri ile hala görüşebilirler ve veri alışverişinde bulunabilirler. Ancak WAN tarafına doğru gönderdikleri paketler CBW-38G4 cihazı tarafından bloklanırlar. 
1. Bir Ethernet kablosu alıp bir ucunu bilgisayarınıza, boşta kalan diğer ucunu modemin arkasında bulunan 4 Ethernet portundan birine takınız. Bağlantı sağlandıktan sonra bilgisayarınızdan bir internet sayfası açınız, adres çubuğuna "192.168.2.1" IP adresini yazıp klavyenizdeki "enter" tuşuna basınız.

2. Karşınıza Arris kurulum sayfası çıkacaktır. Sayfanın sol bölümünde bulunan ana menüde  "Wireless Setup" sekmesi bulunmaktadır. Bu bölüme tıkladığınızda açılan sayfada çıkan password alanına hiçbir şey yazmadan hemen altında bulunan "Submit" butonuna basınız.

3. Açılan sayfada "SSID" sekmesinin karşısında Wireless isminiz bulunmaktadır (Arris54g). Bu ismi silin ve yerine bilgisayarınız ile daha önce hiç bağlanmamış olduğunuz bir Wireless ismi belirleyiniz ve buraya yazınız (Bu isimde Türkçe karakter, noktalama işareti ve büyük harf bulunmamalıdır). İsmi oluşturduktan sonra bölümün altında bulunan "Save" tuşuna tıklayarak kaydı gerçekleştireceksiniz (Geri sayım başlayacak ve 25 Sn. kadar bekleyeceksiniz).

4. İşlem tamamlandıktan sonra sayfayı klavyenizdeki yenileme (F5) tuşuyla sayfayı yenileyiniz. Sayfanın sol bölümünde bulunan anamenüde  "Wireless Setup" sekmesine tıklayıp bölümü aktifleştiriniz. Bu bölüme tıkladığınızda açılan sayfada çıkan password sekmesine yine hiçbir şey yazmadan hemen altında bulunan "Submit" tuşuna basınız.

5. Sayfa açıldıktan sonra "Wireless Setup" ana menüsünün altında bulunan “ Security “ Sekmesine tıklayınız. Açılan Sayfada  "Security Mod" sekmesinde bulunan "Disabled" seçeneğini "WPA /WPA 2-Personal (PSK)" ile değiştiriniz. Açılan alt bölümlerden "password" bölümüne en az sekiz karakterden oluşan bir şifre belirleyip yazınız. (Bu şifrede de Türkçe karakter, noktalama işareti ve büyük harf bulunmamalıdır). En altta bulunan “ Save “ tuşuna tıklayarak kayıtı gerçekleştiriniz (Geri sayım başlayacak ve 25 sn. kadar bekleyeceksiniz).
ARRIS WTM-552A Kablo Modem'de kablosuz SSID ve şifresini nasıl değiştirebilirim?1. Bir Ethernet kablosu alıp bir ucunu bilgisayarınıza, boşta kalan diğer ucunu modemin arkasında bulunan 4 Ethernet portundan birine takınız. Bağlantı sağlandıktan sonra bilgisayarınızdan bir internet sayfası açınız, adres çubuğuna "192.168.2.1" IP adresini yazıp klavyenizdeki "enter" tuşuna basınız. 2. Karşınıza Arris kurulum sayfası çıkacaktır. Sayfanın sol bölümünde bulunan ana menüde  "Wireless Setup" sekmesi bulunmaktadır. Bu bölüme tıkladığınızda açılan sayfada çıkan password alanına hiçbir şey yazmadan hemen altında bulunan "Submit" butonuna basınız. 3. Açılan sayfada "SSID" sekmesinin karşısında Wireless isminiz bulunmaktadır (Arris54g). Bu ismi silin ve yerine bilgisayarınız ile daha önce hiç bağlanmamış olduğunuz bir Wireless ismi belirleyiniz ve buraya yazınız (Bu isimde Türkçe karakter, noktalama işareti ve büyük harf bulunmamalıdır). İsmi oluşturduktan sonra bölümün altında bulunan "Save" tuşuna tıklayarak kaydı gerçekleştireceksiniz (Geri sayım başlayacak ve 25 Sn. kadar bekleyeceksiniz). 4. İşlem tamamlandıktan sonra sayfayı klavyenizdeki yenileme (F5) tuşuyla sayfayı yenileyiniz. Sayfanın sol bölümünde bulunan anamenüde  "Wireless Setup" sekmesine tıklayıp bölümü aktifleştiriniz. Bu bölüme tıkladığınızda açılan sayfada çıkan password sekmesine yine hiçbir şey yazmadan hemen altında bulunan "Submit" tuşuna basınız. 5. Sayfa açıldıktan sonra "Wireless Setup" ana menüsünün altında bulunan “ Security “ Sekmesine tıklayınız. Açılan Sayfada  "Security Mod" sekmesinde bulunan "Disabled" seçeneğini "WPA /WPA 2-Personal (PSK)" ile değiştiriniz. Açılan alt bölümlerden "password" bölümüne en az sekiz karakterden oluşan bir şifre belirleyip yazınız. (Bu şifrede de Türkçe karakter, noktalama işareti ve büyük harf bulunmamalıdır). En altta bulunan “ Save “ tuşuna tıklayarak kayıtı gerçekleştiriniz (Geri sayım başlayacak ve 25 sn. kadar bekleyeceksiniz).
1. Bir Ethernet kablosu alıp bir ucunu bilgisayarınıza, boşta kalan diğer ucunu modemin arkasında bulunan 4 Ethernet portundan birine takınız. Bağlantı sağlandıktan sonra bilgisayarınızdan bir internet sayfası açınız, adres çubuğuna "192.168.2.1" IP adresini yazıp klavyenizdeki "enter" tuşuna basınız.

2. Karşınıza Arris kurulum sayfası çıkacaktır. Sayfanın solunda bulunan anamenüde  "Utilities" sekmesi bulunmaktadır. Bu bölüme tıkladığınızda açılan sayfada çıkan password alanına hiçbir şey yazmadan hemen altında bulunan "Submit" butonuna basınız.

3. Alt seçeneklerden “System Settings”  seçeneğini seçerek ekranda yer alan “Enter Current Password” kısmını boş bırakarak “Enter New Password" ve "Confirm New Password” alanlarına kullanmak istediğiniz parolayı yazarak sayfa sonunda bulunan “Save” butonuna tıkladığınızda oluşturduğunuz parola geçerli olacaktır.
ARRIS WTM-552A Kablo modemde giriş parolasını nasıl değiştirebilirim?1. Bir Ethernet kablosu alıp bir ucunu bilgisayarınıza, boşta kalan diğer ucunu modemin arkasında bulunan 4 Ethernet portundan birine takınız. Bağlantı sağlandıktan sonra bilgisayarınızdan bir internet sayfası açınız, adres çubuğuna "192.168.2.1" IP adresini yazıp klavyenizdeki "enter" tuşuna basınız. 2. Karşınıza Arris kurulum sayfası çıkacaktır. Sayfanın solunda bulunan anamenüde  "Utilities" sekmesi bulunmaktadır. Bu bölüme tıkladığınızda açılan sayfada çıkan password alanına hiçbir şey yazmadan hemen altında bulunan "Submit" butonuna basınız. 3. Alt seçeneklerden “System Settings”  seçeneğini seçerek ekranda yer alan “Enter Current Password” kısmını boş bırakarak “Enter New Password" ve "Confirm New Password” alanlarına kullanmak istediğiniz parolayı yazarak sayfa sonunda bulunan “Save” butonuna tıkladığınızda oluşturduğunuz parola geçerli olacaktır.
1. Bir Ethernet kablosu alıp bir ucunu bilgisayarınıza, boşta kalan diğer ucunu modemin arkasında bulunan 4 Ethernet portundan birine takınız. Bağlantı sağlandıktan sonra bilgisayarınızdan bir internet sayfası açınız, adres çubuğuna "192.168.2.1" IP adresini yazıp klavyenizdeki "enter" tuşuna basınız.

2. Karşınıza Arris kurulum sayfası çıkacaktır. Sayfanın solunda bulunan anamenüde  "Firewall" sekmesi bulunmaktadır. Bu bölüme tıkladığınızda açılan sayfada çıkan password alanına hiçbir şey yazmadan hemen altında bulunan "Submit" butonuna basınız.

3. Alt seçeneğinde “Virtual Server “ seçeneğini tıklatarak karşımızdaki ekranda “Description”  kısmına kısa bir açıklama yazınız. Inbound Port kısmına yönlendirmek istediğiniz Port adresini, Type alanına Port türünü, Private IP Adres alanına yönlendirmek istediğiniz istemcinin (bilgisayarın yerel IP adresini) IP adresini ve yine Private Port kısmına yönlendirmek istediğiniz Port adresini yazınız.

4. Eklemiş olduğunuz satırın en başında bulunan Enabled seçeneğini işaretleyerek sayfa sonunda bulunan “Save” butonuna tıkladığınızda yönlendirme işlemi tamamlanmış olacaktır.
ARRIS WTM-552A Kablo modemde Port yönlendirme işlemi nasıl yapılır?1. Bir Ethernet kablosu alıp bir ucunu bilgisayarınıza, boşta kalan diğer ucunu modemin arkasında bulunan 4 Ethernet portundan birine takınız. Bağlantı sağlandıktan sonra bilgisayarınızdan bir internet sayfası açınız, adres çubuğuna "192.168.2.1" IP adresini yazıp klavyenizdeki "enter" tuşuna basınız. 2. Karşınıza Arris kurulum sayfası çıkacaktır. Sayfanın solunda bulunan anamenüde  "Firewall" sekmesi bulunmaktadır. Bu bölüme tıkladığınızda açılan sayfada çıkan password alanına hiçbir şey yazmadan hemen altında bulunan "Submit" butonuna basınız. 3. Alt seçeneğinde “Virtual Server “ seçeneğini tıklatarak karşımızdaki ekranda “Description”  kısmına kısa bir açıklama yazınız. Inbound Port kısmına yönlendirmek istediğiniz Port adresini, Type alanına Port türünü, Private IP Adres alanına yönlendirmek istediğiniz istemcinin (bilgisayarın yerel IP adresini) IP adresini ve yine Private Port kısmına yönlendirmek istediğiniz Port adresini yazınız. 4. Eklemiş olduğunuz satırın en başında bulunan Enabled seçeneğini işaretleyerek sayfa sonunda bulunan “Save” butonuna tıkladığınızda yönlendirme işlemi tamamlanmış olacaktır.

1. Bir Ethernet kablosu alıp bir ucunu bilgisayarınıza, boşta kalan diğer ucunu modemin arkasında bulunan 4 Ethernet portundan birine takınız. Bağlantı sağlandıktan sonra bilgisayarınızdan bir internet sayfası açınız, adres çubuğuna "192.168.0.1" IP adresini yazıp klavyenizdeki "enter" tuşuna basınız.

2. Açılan kullanıcı adı bölümüne "mso" şifre bölümüne ise "msopassword" yazıp "login" tuşuna basarak, web arayüzüne ulaşabilirsiniz.

3. Açılan Sayfada sol tarafta bulunan ana menüde "Wireless" bölümüne tıklayarak alt menüleri aktifleştiriniz. Alt menülerden "Channel and SSID" bölümüne tıklayınız.

4. Sağda bulunan  "SSID" başlığının karşısında bulunan kutuda Wireless yayın adı bulunmaktadır (Default name: wlan). Bu adı silip bilgisayarınızla daha önce hiç bağlanmamış olduğunuz bir Wireless ismi belirleyip yazınız (Bu isimde Türkçe karakter, noktalama işareti ve büyük harf bulunmamalıdır). Hemen altında bulunan "Channel" sekmesinde bulunan değeri 6 veya 11'e çekiniz (6 veya 11 no’lu kanal değerinde ürünümüz yüksek bir performans sağlamaktadır). Hemen altta bulunan "Apply" butonuna tıklayarak işlemi kayıt ediniz.

5. İşlem tamamlandıktan sonra ana menüde "Wireless" sekmesi altında bulunan alt menülerden "encraqtion" bölümüne tıklayınız.

6. Açılan sayfada üst bölümde bulunan “Security = Disabled“ bölümündeki “Disabled“ seçeneğini ”WPA PSK“ olarak değiştiriniz. Hemen altında bulunan “WPA passphrase“ başlığının karşısında bulunan kutuya en az sekiz karakterlik bir şifre yazınız (Bu şifrede Türkçe karakter, noktalama işareti ve büyük harf bulunmamalıdır). Sayfanın altında bulunan “Apply“ butonuna tıklayarak işlemi tamamlayınız.

Hitron BWA 35302 kablo modemde kablosuz SSID ve şifresini nasıl değiştirebilirim? 1. Bir Ethernet kablosu alıp bir ucunu bilgisayarınıza, boşta kalan diğer ucunu modemin arkasında bulunan 4 Ethernet portundan birine takınız. Bağlantı sağlandıktan sonra bilgisayarınızdan bir internet sayfası açınız, adres çubuğuna "192.168.0.1" IP adresini yazıp klavyenizdeki "enter" tuşuna basınız. 2. Açılan kullanıcı adı bölümüne "mso" şifre bölümüne ise "msopassword" yazıp "login" tuşuna basarak, web arayüzüne ulaşabilirsiniz. 3. Açılan Sayfada sol tarafta bulunan ana menüde "Wireless" bölümüne tıklayarak alt menüleri aktifleştiriniz. Alt menülerden "Channel and SSID" bölümüne tıklayınız. 4. Sağda bulunan  "SSID" başlığının karşısında bulunan kutuda Wireless yayın adı bulunmaktadır (Default name: wlan). Bu adı silip bilgisayarınızla daha önce hiç bağlanmamış olduğunuz bir Wireless ismi belirleyip yazınız (Bu isimde Türkçe karakter, noktalama işareti ve büyük harf bulunmamalıdır). Hemen altında bulunan "Channel" sekmesinde bulunan değeri 6 veya 11'e çekiniz (6 veya 11 no’lu kanal değerinde ürünümüz yüksek bir performans sağlamaktadır). Hemen altta bulunan "Apply" butonuna tıklayarak işlemi kayıt ediniz. 5. İşlem tamamlandıktan sonra ana menüde "Wireless" sekmesi altında bulunan alt menülerden "encraqtion" bölümüne tıklayınız. 6. Açılan sayfada üst bölümde bulunan “Security = Disabled“ bölümündeki “Disabled“ seçeneğini ”WPA PSK“ olarak değiştiriniz. Hemen altında bulunan “WPA passphrase“ başlığının karşısında bulunan kutuya en az sekiz karakterlik bir şifre yazınız (Bu şifrede Türkçe karakter, noktalama işareti ve büyük harf bulunmamalıdır). Sayfanın altında bulunan “Apply“ butonuna tıklayarak işlemi tamamlayınız.
1. Bir Ethernet kablosu alıp bir ucunu bilgisayarınıza, boşta kalan diğer ucunu modemin arkasında bulunan 4 Ethernet portundan birine takınız. Bağlantı sağlandıktan sonra bilgisayarınızdan bir internet sayfası açınız, adres çubuğuna "192.168.0.1" IP adresini yazıp klavyenizdeki "enter" tuşuna basınız.

2. Açılan kullanıcı adı bölümüne "mso" şifre bölümüne ise "msopassword" yazıp "login" tuşuna basarak, web arayüzüne ulaşabilirsiniz.

3. Sol kısımdaki “LAN” seçeneğini seçerek “Ethernet Lan Control” alanına geçiniz.

4. Karşımıza çıkan ekranda IP Adress kısmına kullanmak istediğiniz IP adresini yazınız.

5. Alt kısımda yer alan Start IP ve End IP kısımlarını doldurarak IP adresinin başlangıç ve bitiş aralığının özelleştirebilirsiniz.

6. Yukarıdaki işlemlerden sonra sayfa sonundaki "Apply" butonuna tıklayarak IP değiştirme işlemini tamamlamış olacaksınız.
Hitron BWA 35302 kablo modemde Lan IP adresini nasıl değiştirebilirim? 1. Bir Ethernet kablosu alıp bir ucunu bilgisayarınıza, boşta kalan diğer ucunu modemin arkasında bulunan 4 Ethernet portundan birine takınız. Bağlantı sağlandıktan sonra bilgisayarınızdan bir internet sayfası açınız, adres çubuğuna "192.168.0.1" IP adresini yazıp klavyenizdeki "enter" tuşuna basınız. 2. Açılan kullanıcı adı bölümüne "mso" şifre bölümüne ise "msopassword" yazıp "login" tuşuna basarak, web arayüzüne ulaşabilirsiniz. 3. Sol kısımdaki “LAN” seçeneğini seçerek “Ethernet Lan Control” alanına geçiniz. 4. Karşımıza çıkan ekranda IP Adress kısmına kullanmak istediğiniz IP adresini yazınız. 5. Alt kısımda yer alan Start IP ve End IP kısımlarını doldurarak IP adresinin başlangıç ve bitiş aralığının özelleştirebilirsiniz. 6. Yukarıdaki işlemlerden sonra sayfa sonundaki "Apply" butonuna tıklayarak IP değiştirme işlemini tamamlamış olacaksınız.
1. Bir Ethernet kablosu alıp bir ucunu bilgisayarınıza boşta kalan diğer ucunu modemin arkasında bulunan 4 Ethernet portundan birine takınız. Bağlantı sağlandıktan sonra bilgisayarınızdan bir internet sayfası açınız, adres çubuğuna “192.168.0.1“ IP adresini yazıp klavyenizdeki “enter“ tuşuna tıklayınız.
2. Açılan kullanıcı adı bölümüne “mso“ şifre bölümüne ise “msopassword“ yazıp “login“ tuşuna basarak, web ara yüzüne ulaşınız.
3. Sol kısımdaki “NAT” seçeneğini seçerek alt kısmındaki “Port Porwarding” seçeneğini seçiniz.
4. Karşımıza çıkan ekranda “Customer Defined Service Table” başlığının altındaki “Add” botununa tıklayınız.
5. Açılan tabloda ;
Name: Kullanılmak istediğiniz kısa bir açıklama yazınız.
Type: Yönlendirmek istediğiniz Port numarasının protokolünü seçiniz.
Lan Server IP: Yönlendirmek istenen istemci IP adresi yazılır ( Bilgisayarın IP adresi).
Remote IPs: Any (Sabit kalmalıdır).
Public IP Port: Single Port (Sabit kalmalıdır).
Start Public Port: Yönledirmek istediğiniz Port numarasını yazınız.
Private Ports:  Yönledirmek istediğiniz Port numarasını yazınız.
6. Yukarıdaki işlemlerden sonra sayfa sonunda "Apply" butonuna basarak Port yönlendirme işlemini tamamlamış olacaksınız.
Hitron BWA 35302 kablo modemde Port yönlendirme işlemi nasıl yapılır? 1. Bir Ethernet kablosu alıp bir ucunu bilgisayarınıza boşta kalan diğer ucunu modemin arkasında bulunan 4 Ethernet portundan birine takınız. Bağlantı sağlandıktan sonra bilgisayarınızdan bir internet sayfası açınız, adres çubuğuna “192.168.0.1“ IP adresini yazıp klavyenizdeki “enter“ tuşuna tıklayınız. 2. Açılan kullanıcı adı bölümüne “mso“ şifre bölümüne ise “msopassword“ yazıp “login“ tuşuna basarak, web ara yüzüne ulaşınız. 3. Sol kısımdaki “NAT” seçeneğini seçerek alt kısmındaki “Port Porwarding” seçeneğini seçiniz. 4. Karşımıza çıkan ekranda “Customer Defined Service Table” başlığının altındaki “Add” botununa tıklayınız. 5. Açılan tabloda ; Name: Kullanılmak istediğiniz kısa bir açıklama yazınız. Type: Yönlendirmek istediğiniz Port numarasının protokolünü seçiniz. Lan Server IP: Yönlendirmek istenen istemci IP adresi yazılır ( Bilgisayarın IP adresi). Remote IPs: Any (Sabit kalmalıdır). Public IP Port: Single Port (Sabit kalmalıdır). Start Public Port: Yönledirmek istediğiniz Port numarasını yazınız. Private Ports:  Yönledirmek istediğiniz Port numarasını yazınız. 6. Yukarıdaki işlemlerden sonra sayfa sonunda "Apply" butonuna basarak Port yönlendirme işlemini tamamlamış olacaksınız.

Öncelikle, modem cihazına bağlanmak üzere aşağıda belirtilen adımları takip ediniz.
1. Web tarayıcınızı açınız.
2. Adres çubuğuna 192.168.0.1 IP adresini giriniz ve Enter tuşuna basınız.
3. Giriş sayfası açılacaktır. Kullanıcı adı ve parolayı aşağıdaki gibi giriniz ve “Giriş”i tıklayınız.

Kullanıcı Adı        : admin
Parola               : password

 

Modeminizin kablosuz yayın adını değiştirmek için ise;

1. Kablosuz / Temel sayfasını tıklayınız.
2. Ağ Adı (SSID) kısmına istediğiniz Ağ Adı (SSID)’nı giriniz.
3. “Uygula” butonuna tıklayarak SSID değiştirme işlemini tamamlayınız.

CBW-700V modemde SSID (kablosuz yayın adı) nasıl değiştirebilirim? Öncelikle, modem cihazına bağlanmak üzere aşağıda belirtilen adımları takip ediniz. 1. Web tarayıcınızı açınız. 2. Adres çubuğuna 192.168.0.1 IP adresini giriniz ve Enter tuşuna basınız. 3. Giriş sayfası açılacaktır. Kullanıcı adı ve parolayı aşağıdaki gibi giriniz ve “Giriş”i tıklayınız. Kullanıcı Adı        : admin Parola               : password   Modeminizin kablosuz yayın adını değiştirmek için ise; 1. Kablosuz / Temel sayfasını tıklayınız. 2. Ağ Adı (SSID) kısmına istediğiniz Ağ Adı (SSID)’nı giriniz. 3. “Uygula” butonuna tıklayarak SSID değiştirme işlemini tamamlayınız.

Öncelikle modem cihazına bağlanmak üzere aşağıda belirtilen adımları takip ediniz.
1. Web tarayıcınızı açınız.
2. Adres çubuğuna 192.168.0.1 IP adresini giriniz ve Enter tuşuna basınız.
3. Giriş sayfası açılacaktır. Kullanıcı adı ve parolayı aşağıdaki gibi giriniz ve “Giriş”i tıklayınız.

Kullanıcı Adı        : admin
Parola               : password

 

Yönlendirme sayfası ile 10 kurala kadar ayarlamalar yapabilirsiniz.

 

1. Port yönlendirmesi yapılacak olan PC’nin IP adresini yazınız
2. Başlangıç, bitiş portlarını ve protokol (tipini) belirleyip Etkin durumuna getiriniz.
3. Uygula butonuna tıklayınız.
 
Ayrıca belirli port numaralarına gelen isteklerin web, FTP veya e-posta sunucuları gibi hizmetlere ulaşmasını ve böylece genel İnternet üzerinden erişilebilmesini sağlayabilirsiniz. Sık kullanılan port sayılarının tablosunu da buradan edinebilirsiniz.

CBW-700V modemde port yönlendirme işlemini nasıl yapabilirim? Öncelikle modem cihazına bağlanmak üzere aşağıda belirtilen adımları takip ediniz. 1. Web tarayıcınızı açınız. 2. Adres çubuğuna 192.168.0.1 IP adresini giriniz ve Enter tuşuna basınız. 3. Giriş sayfası açılacaktır. Kullanıcı adı ve parolayı aşağıdaki gibi giriniz ve “Giriş”i tıklayınız. Kullanıcı Adı        : admin Parola               : password   Yönlendirme sayfası ile 10 kurala kadar ayarlamalar yapabilirsiniz.   1. Port yönlendirmesi yapılacak olan PC’nin IP adresini yazınız 2. Başlangıç, bitiş portlarını ve protokol (tipini) belirleyip Etkin durumuna getiriniz. 3. Uygula butonuna tıklayınız.   Ayrıca belirli port numaralarına gelen isteklerin web, FTP veya e-posta sunucuları gibi hizmetlere ulaşmasını ve böylece genel İnternet üzerinden erişilebilmesini sağlayabilirsiniz. Sık kullanılan port sayılarının tablosunu da buradan edinebilirsiniz.

Öncelikle, modem cihazına bağlanmak üzere aşağıda belirtilen adımları takip ediniz.
1. Web tarayıcınızı açınız.
2. Adres çubuğuna 192.168.0.1 IP adresini giriniz ve Enter tuşuna basınız.
3. Giriş sayfası açılacaktır. Kullanıcı adı ve parolayı aşağıdaki gibi giriniz ve “Giriş”i tıklayınız.

Kullanıcı Adı     : admin
Parola               : password

 

MAC Filtreleme sayfası kullanılarak LAN tarafında bulunan ve WAN tarafında internet erişimlerinin kısıtlanması istenen bilgisayarlara ait MAC adresleri girilir. Bu bilgisayarlar kendi LAN bölgesinde birbirleri ile hala görüşebilirler ve veri alışverişinde bulunabilirler. Ancak WAN tarafına doğru gönderdikleri paketler CBW-700V cihazı tarafından bloklanırlar.

 

 

MAC filtreleme özelliğini aktif duruma getirmek üzere LAN’da bağlı olan ve kısıtlanması istenen cihazın MAC adresini ilgili pencereye yazarak “Uygula” butonunu tıklayınız.

CBW-700V modemde MAC filtreleme nasıl yapabilirim? Öncelikle, modem cihazına bağlanmak üzere aşağıda belirtilen adımları takip ediniz. 1. Web tarayıcınızı açınız. 2. Adres çubuğuna 192.168.0.1 IP adresini giriniz ve Enter tuşuna basınız. 3. Giriş sayfası açılacaktır. Kullanıcı adı ve parolayı aşağıdaki gibi giriniz ve “Giriş”i tıklayınız. Kullanıcı Adı     : admin Parola               : password   MAC Filtreleme sayfası kullanılarak LAN tarafında bulunan ve WAN tarafında internet erişimlerinin kısıtlanması istenen bilgisayarlara ait MAC adresleri girilir. Bu bilgisayarlar kendi LAN bölgesinde birbirleri ile hala görüşebilirler ve veri alışverişinde bulunabilirler. Ancak WAN tarafına doğru gönderdikleri paketler CBW-700V cihazı tarafından bloklanırlar.     MAC filtreleme özelliğini aktif duruma getirmek üzere LAN’da bağlı olan ve kısıtlanması istenen cihazın MAC adresini ilgili pencereye yazarak “Uygula” butonunu tıklayınız.

Öncelikle, modem cihazına bağlanmak üzere aşağıda belirtilen adımları takip ediniz.
1. Web tarayıcınızı açınız.
2. Adres çubuğuna 192.168.0.1 IP adresini giriniz ve Enter tuşuna basınız.
3. Giriş sayfası açılacaktır. Kullanıcı adı ve parolayı aşağıdaki gibi giriniz ve “Giriş”i tıklayınız.

Kullanıcı Adı     : admin
Parola               : password

 

Modeminiz üzerinden VPN bağlantısına izin vermek için ise aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

1. Gelişmiş / Seçenekler sayfasını tıklayınız.
2. Bu sayfada yer alan “WAN Engelleme ‘Etkin’" kutusundaki işareti kaldırınız.
3. “IP Sec” ve “PPTP Sec” kutularını işaretleyiniz.
4. “Uygula” butonuna tıklayınız.

CBW-700V modemde VPN geçişini nasıl aktive edebilirim? Öncelikle, modem cihazına bağlanmak üzere aşağıda belirtilen adımları takip ediniz. 1. Web tarayıcınızı açınız. 2. Adres çubuğuna 192.168.0.1 IP adresini giriniz ve Enter tuşuna basınız. 3. Giriş sayfası açılacaktır. Kullanıcı adı ve parolayı aşağıdaki gibi giriniz ve “Giriş”i tıklayınız. Kullanıcı Adı     : admin Parola               : password   Modeminiz üzerinden VPN bağlantısına izin vermek için ise aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır. 1. Gelişmiş / Seçenekler sayfasını tıklayınız. 2. Bu sayfada yer alan “WAN Engelleme ‘Etkin’" kutusundaki işareti kaldırınız. 3. “IP Sec” ve “PPTP Sec” kutularını işaretleyiniz. 4. “Uygula” butonuna tıklayınız.

Öncelikle modem cihazına bağlanmak üzere aşağıda belirtilen adımları takip ediniz.
1. Web tarayıcınızı açınız.
2. Adres çubuğuna 192.168.0.1 IP adresini giriniz ve Enter tuşuna basınız.
3. Giriş sayfası açılacaktır. Kullanıcı adı ve parolayı aşağıdaki gibi giriniz ve “Giriş”i tıklayınız.

Kullanıcı Adı        : admin
Parola               : password

 

Modeminizin parolasını değiştirmek için ise aşağıdaki adımları izleyiniz.

 1. Durum / Güvenlik sayfasını tıklayınız.
2. Kullanıcı adı ve yeni parolanızı yazınız.
3. Eski parolanızı yazınız.
4. “Uygula” butonunu tıklayınız.

Aynı sayfadan modeminizin fabrika ayarlarına dönmesini de sağlayabilirsiz.

CBW-700V modem arayüz parolasını nasıl değiştirebilirim? Öncelikle modem cihazına bağlanmak üzere aşağıda belirtilen adımları takip ediniz. 1. Web tarayıcınızı açınız. 2. Adres çubuğuna 192.168.0.1 IP adresini giriniz ve Enter tuşuna basınız. 3. Giriş sayfası açılacaktır. Kullanıcı adı ve parolayı aşağıdaki gibi giriniz ve “Giriş”i tıklayınız. Kullanıcı Adı        : admin Parola               : password   Modeminizin parolasını değiştirmek için ise aşağıdaki adımları izleyiniz.   1. Durum / Güvenlik sayfasını tıklayınız. 2. Kullanıcı adı ve yeni parolanızı yazınız. 3. Eski parolanızı yazınız. 4. “Uygula” butonunu tıklayınız. Aynı sayfadan modeminizin fabrika ayarlarına dönmesini de sağlayabilirsiz.
Modem arayüzünden "Ebeveyn Kontrolü" sayfasına tıklayınız. Açılan sayfada yer alan alanlarla istediğiniz özellikleri ayarlayabilirsiniz. Örneğin "Sadece Beyaz Liste” özelliği kullanıcının sadece kendi içerik kurallarında izin verilen siteleri ziyaret etmesini sağlar. Detaylı ayarlar için Kullanma Kılavuzu'ndan yararlanabilirsiniz.
CBW-700V modemin ebeveyn kontrolünü nasıl kullanabilirim?Modem arayüzünden "Ebeveyn Kontrolü" sayfasına tıklayınız. Açılan sayfada yer alan alanlarla istediğiniz özellikleri ayarlayabilirsiniz. Örneğin "Sadece Beyaz Liste” özelliği kullanıcının sadece kendi içerik kurallarında izin verilen siteleri ziyaret etmesini sağlar. Detaylı ayarlar için Kullanma Kılavuzu'ndan yararlanabilirsiniz.

Öncelikle, CBW-383Z4 modem cihazına bağlanmak için aşağıda belirtilen adımları takip ediniz.
1. Web tarayıcınızı açınız.
2. Adres çubuğuna 192.168.0.1 IP adresini giriniz ve Enter tuşuna basınız.
3. Giriş sayfası açılacaktır. Kullanıcı adı ve parolayı aşağıdaki gibi giriniz ve “Giriş”i tıklayınız.

Kullanıcı Adı     : admin
Parola               : password

 

SSID'nizi değiştirmek için ise;

1. Kablosuz / Temel sayfasını tıklayınız.
2. Ağ Adı (SSID) kısmına istediğiniz Ağ Adı (SSID)’nı giriniz.
3. “Uygula” butonuna tıklayarak SSID değiştirme işlemini tamamlayınız.

CBW-383Z4 modemde SSID (kablosuz yayın adı) nasıl değiştirebilirim? Öncelikle, CBW-383Z4 modem cihazına bağlanmak için aşağıda belirtilen adımları takip ediniz. 1. Web tarayıcınızı açınız. 2. Adres çubuğuna 192.168.0.1 IP adresini giriniz ve Enter tuşuna basınız. 3. Giriş sayfası açılacaktır. Kullanıcı adı ve parolayı aşağıdaki gibi giriniz ve “Giriş”i tıklayınız. Kullanıcı Adı     : admin Parola               : password   SSID'nizi değiştirmek için ise; 1. Kablosuz / Temel sayfasını tıklayınız. 2. Ağ Adı (SSID) kısmına istediğiniz Ağ Adı (SSID)’nı giriniz. 3. “Uygula” butonuna tıklayarak SSID değiştirme işlemini tamamlayınız.

Öncelikle, CBW-383Z4 modem cihazına bağlanmak için aşağıda belirtilen adımları takip ediniz.
1. Web tarayıcınızı açınız.
2. Adres çubuğuna 192.168.0.1 IP adresini giriniz ve Enter tuşuna basınız.
3. Giriş sayfası açılacaktır. Kullanıcı adı ve parolayı aşağıdaki gibi giriniz ve “Giriş”i tıklayınız.

Kullanıcı Adı : admin
Parola : password

 

 

Modeminiz üzerinden VPN bağlantısına izin vermek / açmak için ise aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

1. Gelişmiş / Seçenekler sayfasını tıklayınız.
2. Bu sayfada yer alan “WAN Engelleme ‘Etkin’” kutusundaki işareti kaldırınız.
3. “IP Sec” ve “PPTP Sec” kutularını işaretleyiniz.
4. “Uygula” butonuna tıklayınız.

CBW-383Z4 modemde VPN geçişini nasıl aktive edebilirim? Öncelikle, CBW-383Z4 modem cihazına bağlanmak için aşağıda belirtilen adımları takip ediniz. 1. Web tarayıcınızı açınız. 2. Adres çubuğuna 192.168.0.1 IP adresini giriniz ve Enter tuşuna basınız. 3. Giriş sayfası açılacaktır. Kullanıcı adı ve parolayı aşağıdaki gibi giriniz ve “Giriş”i tıklayınız. Kullanıcı Adı : admin Parola : password     Modeminiz üzerinden VPN bağlantısına izin vermek / açmak için ise aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır. 1. Gelişmiş / Seçenekler sayfasını tıklayınız. 2. Bu sayfada yer alan “WAN Engelleme ‘Etkin’” kutusundaki işareti kaldırınız. 3. “IP Sec” ve “PPTP Sec” kutularını işaretleyiniz. 4. “Uygula” butonuna tıklayınız.

Öncelikle, CBW-383Z4 modem cihazına bağlanmak için aşağıda belirtilen adımları takip ediniz.
1. Web tarayıcınızı açınız.
2. Adres çubuğuna 192.168.0.1 IP adresini giriniz ve Enter tuşuna basınız.
3. Giriş sayfası açılacaktır. Kullanıcı adı ve parolayı aşağıdaki gibi giriniz ve “Giriş”i tıklayınız.

Kullanıcı Adı : admin
Parola : password

 

Kablosuz/Güvenlik alanında WPA Ön Paylaşımlı Anahtar alanına istediğiniz yeni şifreyi yazınız. “Uygula” butonuna tıklayarak işlemi tamamlayınız

CBW-383Z4 modemde kablosuz şifresini nasıl değiştirebilirim? Öncelikle, CBW-383Z4 modem cihazına bağlanmak için aşağıda belirtilen adımları takip ediniz. 1. Web tarayıcınızı açınız. 2. Adres çubuğuna 192.168.0.1 IP adresini giriniz ve Enter tuşuna basınız. 3. Giriş sayfası açılacaktır. Kullanıcı adı ve parolayı aşağıdaki gibi giriniz ve “Giriş”i tıklayınız. Kullanıcı Adı : admin Parola : password   Kablosuz/Güvenlik alanında WPA Ön Paylaşımlı Anahtar alanına istediğiniz yeni şifreyi yazınız. “Uygula” butonuna tıklayarak işlemi tamamlayınız

Öncelikle, CBW-383Z4 modem cihazına bağlanmak için aşağıda belirtilen adımları takip ediniz.
1. Web tarayıcınızı açınız.
2. Adres çubuğuna 192.168.0.1 IP adresini giriniz ve Enter tuşuna basınız.
3. Giriş sayfası açılacaktır. Kullanıcı adı ve parolayı aşağıdaki gibi giriniz ve “Giriş”i tıklayınız.

Kullanıcı Adı : admin
Parola : password

 

Ardından, MAC Filtreleme sayfası kullanılarak LAN tarafında bulunan ve WAN tarafında internet erişimlerinin kısıtlanması istenen bilgisayarlara ait MAC adresleri girilir. Bu bilgisayarlar kendi LAN bölgesinde birbirleri ile hala görüşebilirler ve veri alışverişinde bulunabilirler. Ancak WAN tarafına doğru gönderdikleri paketler CBW-383Z4 cihazı tarafından bloklanırlar. MAC filtreleme özelliğini aktif duruma getirmek üzere LAN’da bağlı olan ve kısıtlanması istenen cihazın MAC adresini ilgili pencereye yazarak “Uygula” butonunu tıklayınız.

CBW-383Z4 modemde nasıl MAC filtreleme yapabilirim? Öncelikle, CBW-383Z4 modem cihazına bağlanmak için aşağıda belirtilen adımları takip ediniz. 1. Web tarayıcınızı açınız. 2. Adres çubuğuna 192.168.0.1 IP adresini giriniz ve Enter tuşuna basınız. 3. Giriş sayfası açılacaktır. Kullanıcı adı ve parolayı aşağıdaki gibi giriniz ve “Giriş”i tıklayınız. Kullanıcı Adı : admin Parola : password   Ardından, MAC Filtreleme sayfası kullanılarak LAN tarafında bulunan ve WAN tarafında internet erişimlerinin kısıtlanması istenen bilgisayarlara ait MAC adresleri girilir. Bu bilgisayarlar kendi LAN bölgesinde birbirleri ile hala görüşebilirler ve veri alışverişinde bulunabilirler. Ancak WAN tarafına doğru gönderdikleri paketler CBW-383Z4 cihazı tarafından bloklanırlar. MAC filtreleme özelliğini aktif duruma getirmek üzere LAN’da bağlı olan ve kısıtlanması istenen cihazın MAC adresini ilgili pencereye yazarak “Uygula” butonunu tıklayınız.

Modeminiz, LAN ve WAN arası iletişim için, WAN üzerinde bir PC ile bir IP bağlantısı yapmanıza izin verir. WAN tarafında bulunan bir PC’nin sizin PC’nize doğru bağlantı taleplerini reddedecektir. Bu özellikle dışarıdan saldırılara maruz kalmanız engellenmiş olmaktadır. Ancak bazı durumlarda dışarıdan bir PC’nin sizin yerel ağınızda bulunan bir PC’ye, sizin belirlediğiniz şekilde bağlanmasını isteyebilirsiniz.Yönlendirme sayfası üzerinden aşağıda tarif edildiği şekilde Port Yönlendirme işlemleri yapabilirsiniz. 

Öncelikle, CBW-383Z4 modem cihazına bağlanmak için aşağıda belirtilen adımları takip ediniz.1. Web tarayıcınızı açınız.2. Adres çubuğuna 192.168.0.1 IP adresini giriniz ve Enter tuşuna basınız.3. Giriş sayfası açılacaktır. Kullanıcı adı ve parolayı aşağıdaki gibi giriniz ve “Giriş”i tıklayınız.

Kullanıcı Adı : adminParola : password

Internal (Dahili) Port Yönlendirme1. Gelişmiş / Yönlendirme alanına tıklayınız.2. IPv4 Yarat butonuna tıklayınız.3. Lokal IP adresi kısmına modeme bağlı olan istemcinin (bilgisayarın) IP adresini yazınız.4. Lokal Başlangıç ve Bitiş Port adresleri kısmına yönlendirilmek istenen port adresini yazınız.5. Harici Başlangıç ve Bitiş Port adresleri " Genel IP adresi olan " 0.0.0.0 " olarak kalmalıdır. Bu bölüme müdehale etmeyiniz. ( Eğer dışarıdan sadece bir PC'nin bu portları kullanmasını istiyorsanız. O PC'ye ait Statik WAN IP adresi alınarak bu bölüme yazılabilir. )6. Yönlendirmek istenen port adresinin Protokolü’nü seçiniz.7. Tanım kısmına herhangi bir açıklama yazınız.8. Etkin alanını “Açık” olarak seçiniz.9.  “Uygula” butonuna tıklayınız.

 

External (Harici) Port Yönlendirme  1. Gelişmiş / Yönlendirme alanına tıklayınız.2. IPv4 Yarat butonuna tıklayınız.3. Lokal IP adresi kısmına modeme bağlı olan istemcinin (bilgisayarın) IP adresini yazınız.4. Yönlendirilmiş IP adresine tek bir noktadan bağlanılmak isteniyor ise, o istemcinin dış (WAN) IP adresini yazınız.5. Lokal Başlangıç ve Bitiş Port adresleri kısmına yönlendirilmek istenen port adresini yazınız.6. Harici Başlangıç ve Bitiş Port adreslerine aynı şekilde yönlendirilmek istenen port adresi yazınız.7. Yönlendirmek istenen port adresinin Protokolü’nü seçiniz.8. Tanım kısmına herhangi bir açıklama yazınız.9. Etkin alanını “Açık” olarak seçiniz ve “Uygula” butonuna tıklayınız.

 Ayrıca belirli port numaralarına gelen isteklerin web, FTP veya e-posta sunucuları gibi hizmetlere ulaşmasını ve böylece genel İnternet üzerinden erişilebilmesini sağlayabilirsiniz. Sık kullanılan port sayılarının tablosunu da buradan edinebilirsiniz.

CBW-383Z4 modemde port yönlendirme işlemini nasıl yapabilirim? Modeminiz, LAN ve WAN arası iletişim için, WAN üzerinde bir PC ile bir IP bağlantısı yapmanıza izin verir. WAN tarafında bulunan bir PC’nin sizin PC’nize doğru bağlantı taleplerini reddedecektir. Bu özellikle dışarıdan saldırılara maruz kalmanız engellenmiş olmaktadır. Ancak bazı durumlarda dışarıdan bir PC’nin sizin yerel ağınızda bulunan bir PC’ye, sizin belirlediğiniz şekilde bağlanmasını isteyebilirsiniz. Yönlendirme sayfası üzerinden aşağıda tarif edildiği şekilde Port Yönlendirme işlemleri yapabilirsiniz.   Öncelikle, CBW-383Z4 modem cihazına bağlanmak için aşağıda belirtilen adımları takip ediniz. 1. Web tarayıcınızı açınız. 2. Adres çubuğuna 192.168.0.1 IP adresini giriniz ve Enter tuşuna basınız. 3. Giriş sayfası açılacaktır. Kullanıcı adı ve parolayı aşağıdaki gibi giriniz ve “Giriş”i tıklayınız. Kullanıcı Adı : admin Parola : password Internal (Dahili) Port Yönlendirme 1. Gelişmiş / Yönlendirme alanına tıklayınız. 2. IPv4 Yarat butonuna tıklayınız. 3. Lokal IP adresi kısmına modeme bağlı olan istemcinin (bilgisayarın) IP adresini yazınız. 4. Lokal Başlangıç ve Bitiş Port adresleri kısmına yönlendirilmek istenen port adresini yazınız. 5. Harici Başlangıç ve Bitiş Port adresleri " Genel IP adresi olan " 0.0.0.0 " olarak kalmalıdır. Bu bölüme müdehale etmeyiniz. ( Eğer dışarıdan sadece bir PC'nin bu portları kullanmasını istiyorsanız. O PC'ye ait Statik WAN IP adresi alınarak bu bölüme yazılabilir. ) 6. Yönlendirmek istenen port adresinin Protokolü’nü seçiniz. 7. Tanım kısmına herhangi bir açıklama yazınız. 8. Etkin alanını “Açık” olarak seçiniz. 9.  “Uygula” butonuna tıklayınız.   External (Harici) Port Yönlendirme  1. Gelişmiş / Yönlendirme alanına tıklayınız. 2. IPv4 Yarat butonuna tıklayınız. 3. Lokal IP adresi kısmına modeme bağlı olan istemcinin (bilgisayarın) IP adresini yazınız. 4. Yönlendirilmiş IP adresine tek bir noktadan bağlanılmak isteniyor ise, o istemcinin dış (WAN) IP adresini yazınız. 5. Lokal Başlangıç ve Bitiş Port adresleri kısmına yönlendirilmek istenen port adresini yazınız. 6. Harici Başlangıç ve Bitiş Port adreslerine aynı şekilde yönlendirilmek istenen port adresi yazınız. 7. Yönlendirmek istenen port adresinin Protokolü’nü seçiniz. 8. Tanım kısmına herhangi bir açıklama yazınız. 9. Etkin alanını “Açık” olarak seçiniz ve “Uygula” butonuna tıklayınız.   Ayrıca belirli port numaralarına gelen isteklerin web, FTP veya e-posta sunucuları gibi hizmetlere ulaşmasını ve böylece genel İnternet üzerinden erişilebilmesini sağlayabilirsiniz. Sık kullanılan port sayılarının tablosunu da buradan edinebilirsiniz.

Öncelikle modeminizin arayüzüne girmek için aşağıdaki adımları izleyiniz:

1. Bir Ethernet kablosu alıp bir ucunu bilgisayarınıza boşta kalan diğer ucunu modemin arkasında bulunan 4 Ethernet portundan birine takınız.
2. Bağlantı sağlandıktan sonra bilgisayarınızdan bir internet sayfası açınız, adres çubuğuna “ 192.168.0.1 “ IP adresini yazıp klavyenizdeki “ enter “ tuşuna tıklayınız.
3. Açılan kullanıcı adı bölümüne hiçbir şey yazmayın şifre bölümüne ise “ cable “ yazıp Web arayüzüne ulaşınız.

 

Modeminizin parolasını değiştirmek için aşağıdaki adımları izleyiniz.

 

1. Durum/Güvenlik sayfasını tıklayınız.

2. Kullanıcı adı ve yeni parolanızı yazınız.
3. Eski parolanızı yazınız.
4. “Uygula” butonunu tıklayınız.

Aynı sayfadan modeminizin fabrika ayarlarına dönmesini de sağlayabilirsiz.

CBW-560 modem arayüz parolasını nasıl değiştirebilirim? Öncelikle modeminizin arayüzüne girmek için aşağıdaki adımları izleyiniz: 1. Bir Ethernet kablosu alıp bir ucunu bilgisayarınıza boşta kalan diğer ucunu modemin arkasında bulunan 4 Ethernet portundan birine takınız. 2. Bağlantı sağlandıktan sonra bilgisayarınızdan bir internet sayfası açınız, adres çubuğuna “ 192.168.0.1 “ IP adresini yazıp klavyenizdeki “ enter “ tuşuna tıklayınız. 3. Açılan kullanıcı adı bölümüne hiçbir şey yazmayın şifre bölümüne ise “ cable “ yazıp Web arayüzüne ulaşınız.   Modeminizin parolasını değiştirmek için aşağıdaki adımları izleyiniz.   1. Durum/Güvenlik sayfasını tıklayınız. 2. Kullanıcı adı ve yeni parolanızı yazınız. 3. Eski parolanızı yazınız. 4. “Uygula” butonunu tıklayınız. Aynı sayfadan modeminizin fabrika ayarlarına dönmesini de sağlayabilirsiz.

Öncelikle modeminizin arayüzüne girmek için aşağıdaki adımları izleyiniz:

1. Bir Ethernet kablosu alıp bir ucunu bilgisayarınıza boşta kalan diğer ucunu modemin arkasında bulunan 4 Ethernet portundan birine takınız.
2. Bağlantı sağlandıktan sonra bilgisayarınızdan bir internet sayfası açınız, adres çubuğuna “ 192.168.0.1 “ IP adresini yazıp klavyenizdeki “ enter “ tuşuna tıklayınız.
3. Açılan kullanıcı adı bölümüne hiçbir şey yazmayın şifre bölümüne ise “ cable “ yazıp Web arayüzüne ulaşınız.


 

Modeminizin kablosuz yayın adını değiştirmek için;

1. Kablosuz / Temel sayfasını tıklayınız.
2. Ağ Adı (SSID) kısmına istediğiniz Ağ Adı (SSID)’nı giriniz.
3. “Uygula” butonuna tıklayarak SSID değiştirme işlemini tamamlayınız.

CBW-560 modemde SSID (kablosuz yayın adı) nasıl değiştirebilirim? Öncelikle modeminizin arayüzüne girmek için aşağıdaki adımları izleyiniz: 1. Bir Ethernet kablosu alıp bir ucunu bilgisayarınıza boşta kalan diğer ucunu modemin arkasında bulunan 4 Ethernet portundan birine takınız. 2. Bağlantı sağlandıktan sonra bilgisayarınızdan bir internet sayfası açınız, adres çubuğuna “ 192.168.0.1 “ IP adresini yazıp klavyenizdeki “ enter “ tuşuna tıklayınız. 3. Açılan kullanıcı adı bölümüne hiçbir şey yazmayın şifre bölümüne ise “ cable “ yazıp Web arayüzüne ulaşınız.   Modeminizin kablosuz yayın adını değiştirmek için; 1. Kablosuz / Temel sayfasını tıklayınız. 2. Ağ Adı (SSID) kısmına istediğiniz Ağ Adı (SSID)’nı giriniz. 3. “Uygula” butonuna tıklayarak SSID değiştirme işlemini tamamlayınız.

Öncelikle, modeminizin arayüzüne girmek için aşağıdaki adımları izleyiniz:

1. Bir Ethernet kablosu alıp bir ucunu bilgisayarınıza boşta kalan diğer ucunu modemin arkasında bulunan 4 Ethernet portundan birine takınız.
2. Bağlantı sağlandıktan sonra bilgisayarınızdan bir internet sayfası açınız, adres çubuğuna “ 192.168.0.1 “ IP adresini yazıp klavyenizdeki “ enter “ tuşuna tıklayınız.
3. Açılan kullanıcı adı bölümüne hiçbir şey yazmayın şifre bölümüne ise “ cable “ yazıp Web arayüzüne ulaşınız.

Modeminiz üzerinden VPN bağlantısına izin vermek / açmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

1. Gelişmiş / Seçenekler sayfasını tıklayınız.
2. Bu sayfada yer alan “WAN Engelleme ‘Etkin’” kutusundaki işareti kaldırınız.
3. “IP Sec” ve “PPTP Sec” kutularını işaretleyiniz.
4. “Uygula” butonuna tıklayınız.

CBW-560 modemde VPN geçişini nasıl aktive edebilirim? Öncelikle, modeminizin arayüzüne girmek için aşağıdaki adımları izleyiniz: 1. Bir Ethernet kablosu alıp bir ucunu bilgisayarınıza boşta kalan diğer ucunu modemin arkasında bulunan 4 Ethernet portundan birine takınız. 2. Bağlantı sağlandıktan sonra bilgisayarınızdan bir internet sayfası açınız, adres çubuğuna “ 192.168.0.1 “ IP adresini yazıp klavyenizdeki “ enter “ tuşuna tıklayınız. 3. Açılan kullanıcı adı bölümüne hiçbir şey yazmayın şifre bölümüne ise “ cable “ yazıp Web arayüzüne ulaşınız. Modeminiz üzerinden VPN bağlantısına izin vermek / açmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır. 1. Gelişmiş / Seçenekler sayfasını tıklayınız. 2. Bu sayfada yer alan “WAN Engelleme ‘Etkin’” kutusundaki işareti kaldırınız. 3. “IP Sec” ve “PPTP Sec” kutularını işaretleyiniz. 4. “Uygula” butonuna tıklayınız.

Öncelikle modeminizin arayüzüne girmek için aşağıdaki adımları takip ediniz:

 

1. Bir Ethernet kablosu alıp bir ucunu bilgisayarınıza boşta kalan diğer ucunu modemin arkasında bulunan 4 Ethernet portundan birine takınız.
2. Bağlantı sağlandıktan sonra bilgisayarınızdan bir internet sayfası açınız, adres çubuğuna “ 192.168.0.1 “ IP adresini yazıp klavyenizdeki “ enter “ tuşuna tıklayınız.
3. Açılan kullanıcı adı bölümüne hiçbir şey yazmayın şifre bölümüne ise “ cable “ yazıp Web arayüzüne ulaşınız.

MAC Filtreleme sayfası kullanılarak LAN tarafında bulunan ve WAN tarafında internet erişimlerinin kısıtlanması istenen bilgisayarlara ait MAC adresleri girilir. Bu bilgisayarlar kendi LAN bölgesinde birbirleri ile hala görüşebilirler ve veri alışverişinde bulunabilirler. Ancak WAN tarafına doğru gönderdikleri paketler bloklanırlar.

 

 

MAC filtreleme özelliğini aktif duruma getirmek üzere LAN’da bağlı olan ve kısıtlanması istenen cihazın MAC adresini ilgili pencereye yazarak “Uygula” butonunu tıklayınız.

CBW-560 modemde nasıl MAC filtreleme yapabilirim? Öncelikle modeminizin arayüzüne girmek için aşağıdaki adımları takip ediniz:   1. Bir Ethernet kablosu alıp bir ucunu bilgisayarınıza boşta kalan diğer ucunu modemin arkasında bulunan 4 Ethernet portundan birine takınız. 2. Bağlantı sağlandıktan sonra bilgisayarınızdan bir internet sayfası açınız, adres çubuğuna “ 192.168.0.1 “ IP adresini yazıp klavyenizdeki “ enter “ tuşuna tıklayınız. 3. Açılan kullanıcı adı bölümüne hiçbir şey yazmayın şifre bölümüne ise “ cable “ yazıp Web arayüzüne ulaşınız. MAC Filtreleme sayfası kullanılarak LAN tarafında bulunan ve WAN tarafında internet erişimlerinin kısıtlanması istenen bilgisayarlara ait MAC adresleri girilir. Bu bilgisayarlar kendi LAN bölgesinde birbirleri ile hala görüşebilirler ve veri alışverişinde bulunabilirler. Ancak WAN tarafına doğru gönderdikleri paketler bloklanırlar.     MAC filtreleme özelliğini aktif duruma getirmek üzere LAN’da bağlı olan ve kısıtlanması istenen cihazın MAC adresini ilgili pencereye yazarak “Uygula” butonunu tıklayınız.
Modem arayüzünden "Ebeveyn Kontrolü" sayfasına tıklayınız. Açılan sayfada yer alan alanlarla istediğiniz özellikleri ayarlayabilirsiniz. Örneğin "Sadece Beyaz Liste” özelliği kullanıcının sadece kendi içerik kurallarında izin verilen siteleri ziyaret etmesini sağlar. Detaylı ayarlar için Kullanma Kılavuzu'ndan yararlanabilirsiniz.
CBW-560 modemin ebeveyn kontrolünü nasıl kullanabilirim?Modem arayüzünden "Ebeveyn Kontrolü" sayfasına tıklayınız. Açılan sayfada yer alan alanlarla istediğiniz özellikleri ayarlayabilirsiniz. Örneğin "Sadece Beyaz Liste” özelliği kullanıcının sadece kendi içerik kurallarında izin verilen siteleri ziyaret etmesini sağlar. Detaylı ayarlar için Kullanma Kılavuzu 'ndan yararlanabilirsiniz.

Öncelikle modeminizin arayüzüne erişmek için aşağıdaki adımları izleyiniz:

 

1. Bir Ethernet kablosu alıp bir ucunu bilgisayarınıza boşta kalan diğer ucunu modemin arkasında bulunan 4 Ethernet portundan birine takınız.
2. Bağlantı sağlandıktan sonra bilgisayarınızdan bir internet sayfası açınız, adres çubuğuna “ 192.168.0.1 “ IP adresini yazıp klavyenizdeki “ enter “ tuşuna tıklayınız.
3. Açılan kullanıcı adı bölümüne hiçbir şey yazmayın şifre bölümüne ise “ cable “ yazıp Web arayüzüne ulaşınız.

LAN ve WAN arası iletişim için, CBW-560 normalde sizlere WAN üzerinde bir PC ile bir IP bağlantısı yapmanıza izin verir. WAN tarafında bulunan bir PC’nin sizin PC’nize doğru olan bağlantı taleplerini reddedecektir. Bu özellikle sizlerin dışarıdan istenmeyen saldırılara maruz kalmanız engellenmiş olmaktadır. Ancak bazı durumlarda dışarından bir PC’nin sizin yerel ağınızda bulunan diğer bir PC’ye sizin belirlediğiniz şekilde bağlanmasını isteyebilirsiniz.
Yönlendirme sayfası ile 10 kurala kadar ayarlamalar yapabilirsiniz.

 

 

Port Yönlendirme sayfasını kullanarak, web sunucular, FTP sunucuları, posta sunucuları vb. gibi internet bulunan kişiler için lokalservisler oynanmasını sağlayabilirsiniz. Sıkça kullanılan port numaraları listesi de ayrıca sağlanmıştır.

CBW-560 modemde port yönlendirme işlemini nasıl yapabilirim? Öncelikle modeminizin arayüzüne erişmek için aşağıdaki adımları izleyiniz:   1. Bir Ethernet kablosu alıp bir ucunu bilgisayarınıza boşta kalan diğer ucunu modemin arkasında bulunan 4 Ethernet portundan birine takınız. 2. Bağlantı sağlandıktan sonra bilgisayarınızdan bir internet sayfası açınız, adres çubuğuna “ 192.168.0.1 “ IP adresini yazıp klavyenizdeki “ enter “ tuşuna tıklayınız. 3. Açılan kullanıcı adı bölümüne hiçbir şey yazmayın şifre bölümüne ise “ cable “ yazıp Web arayüzüne ulaşınız. LAN ve WAN arası iletişim için, CBW-560 normalde sizlere WAN üzerinde bir PC ile bir IP bağlantısı yapmanıza izin verir. WAN tarafında bulunan bir PC’nin sizin PC’nize doğru olan bağlantı taleplerini reddedecektir. Bu özellikle sizlerin dışarıdan istenmeyen saldırılara maruz kalmanız engellenmiş olmaktadır. Ancak bazı durumlarda dışarından bir PC’nin sizin yerel ağınızda bulunan diğer bir PC’ye sizin belirlediğiniz şekilde bağlanmasını isteyebilirsiniz. Yönlendirme sayfası ile 10 kurala kadar ayarlamalar yapabilirsiniz.     Port Yönlendirme sayfasını kullanarak, web sunucular, FTP sunucuları, posta sunucuları vb. gibi internet bulunan kişiler için lokalservisler oynanmasını sağlayabilirsiniz. Sıkça kullanılan port numaraları listesi de ayrıca sağlanmıştır.

Öncelikle, modem cihazına bağlanmak üzere aşağıda belirtilen adımları takip ediniz.
1. Web tarayıcınızı açınız.
2. Adres çubuğuna 192.168.0.1 IP adresini giriniz ve Enter tuşuna basınız.
3. Giriş sayfası açılacaktır. Kullanıcı adı ve parolayı aşağıdaki gibi giriniz ve “Giriş”i tıklayınız.

Kullanıcı Adı        : admin
Parola               : password

 

Modeminiz, LAN ve WAN arası iletişim için, WAN üzerinde bir PC ile bir IP bağlantısı yapmanıza izin verir. WAN tarafında bulunan bir PC'nin sizin PC'nize doğru bağlantı taleplerini reddedecektir. Bu özellikle dışarıdan saldırılara maruz kalmanız engellenmiş olmaktadır. Ancak bazı durumlarda dışarıdan bir PC'nin sizin yerel ağınızda bulunan bir PC'ye, sizin belirlediğiniz şekilde bağlanmasını isteyebilirsiniz.
Yönlendirme sayfası ile aşağıda gösterildiği şekilde 10 kurala kadar ayarlama yapabilirsiniz.

 


CBW-38G4 modemde port yönlendirme işlemini nasıl yapabilirim? Öncelikle, modem cihazına bağlanmak üzere aşağıda belirtilen adımları takip ediniz. 1. Web tarayıcınızı açınız. 2. Adres çubuğuna 192.168.0.1 IP adresini giriniz ve Enter tuşuna basınız. 3. Giriş sayfası açılacaktır. Kullanıcı adı ve parolayı aşağıdaki gibi giriniz ve “Giriş”i tıklayınız. Kullanıcı Adı        : admin Parola               : password   Modeminiz, LAN ve WAN arası iletişim için, WAN üzerinde bir PC ile bir IP bağlantısı yapmanıza izin verir. WAN tarafında bulunan bir PC'nin sizin PC'nize doğru bağlantı taleplerini reddedecektir. Bu özellikle dışarıdan saldırılara maruz kalmanız engellenmiş olmaktadır. Ancak bazı durumlarda dışarıdan bir PC'nin sizin yerel ağınızda bulunan bir PC'ye, sizin belirlediğiniz şekilde bağlanmasını isteyebilirsiniz. Yönlendirme sayfası ile aşağıda gösterildiği şekilde 10 kurala kadar ayarlama yapabilirsiniz.  
1. Bir Ethernet kablosu alıp bir ucunu bilgisayarınıza boşta kalan diğer ucunu modemin arkasında bulunan 4 Ethernet portundan birine takınız.
2. Bağlantı sağlandıktan sonra bilgisayarınızdan bir internet sayfası açınız, adres çubuğuna “ 192.168.0.1 “ IP adresini yazıp klavyenizdeki “ enter “ tuşuna tıklayınız.
3. Açılan kullanıcı adı bölümüne hiçbir şey yazmayın şifre bölümüne ise “ cable “ yazıp Web arayüzüne ulaşınız.
4. Açılan sayfada üst tarafta bulunan ana menüde Kablosuz ( Wireless ) bölümüne tıklayınız.
5. Açılan sayfada Ağ adı ( Network name ( SSID )) bölümüne bilgisayarınızla daha önce hiç bağlanmamış olduğunuz bir kelime yazınız. ( ÖR: modem1) diğer seçenekler sırası ile şu şekilde olmalıdır.
Ağ türü ( Network tape ) : Açık ( open )
Ülke ( country ) : ABD ( USA )
Kanal ( Canal ) : 11
Ara yüz: Etkin ( enabled )
6. En altta bulunan uygula ( Apply ) seçeneğine tıkladığınızda, sayfa bir kere gidip gelecek oluşturulan bilgiler olduğu gibi kalıyorsa işlem başarıyla tamamlanmış demektir.
7. Sayfanın solunda Wireless alt menüsü bulunmaktadır. Bu menüde “ Güvenlik ( Security ) “ bölümünü tıklayınız.
8. Açılan sayfada üst bölümde WPA – PSK: seçeneğininin Etkin ( Enabled ) olmasına dikkat edin eğer değilse geri kalan ( WPA, WPA2 ve WPA2 –PSK) seçenekleri devre dışı ( Disabled ) yaptıktan sonra “ WPA – PSK “ ‘yı etkin ( Enabled ) hale getirebilirsiniz.
9. Birkaç seçenek altta WPA Ön Paylaşımlı anahtar ( WPA Pre - Shared Key ) bölümünde noktaları olan uzun bir kutu bulunmakta, bu bölümün bütün noktalarını silip oraya en az sekiz karakterli içinde Türkçe karakter ve noktalama işareti bulunmayan bir şifre oluşturunuz.
En altta uygula ( Apply ) tuşuna tıklayınız. Sayfa bir kere gidip gelecek ve yazdığınız kadar nokta kaldığına dikkat ediniz. Eğer yazdığınızdan fazla nokta varsa şifreyi kabul etmediği anlamına gelir, bu yüzden tekrar aynı şifreyi yazıp uygulaya basınız ve şifreleme işlemini bitirmiş olacaksınız.

CBW-560 modemde kablosuz şifresini nasıl değiştirebilirim?1. Bir Ethernet kablosu alıp bir ucunu bilgisayarınıza boşta kalan diğer ucunu modemin arkasında bulunan 4 Ethernet portundan birine takınız. 2. Bağlantı sağlandıktan sonra bilgisayarınızdan bir internet sayfası açınız, adres çubuğuna “ 192.168.0.1 “ IP adresini yazıp klavyenizdeki “ enter “ tuşuna tıklayınız. 3. Açılan kullanıcı adı bölümüne hiçbir şey yazmayın şifre bölümüne ise “ cable “ yazıp Web arayüzüne ulaşınız. 4. Açılan sayfada üst tarafta bulunan ana menüde Kablosuz ( Wireless ) bölümüne tıklayınız. 5. Açılan sayfada Ağ adı ( Network name ( SSID )) bölümüne bilgisayarınızla daha önce hiç bağlanmamış olduğunuz bir kelime yazınız. ( ÖR: modem1) diğer seçenekler sırası ile şu şekilde olmalıdır. Ağ türü ( Network tape ) : Açık ( open ) Ülke ( country ) : ABD ( USA ) Kanal ( Canal ) : 11 Ara yüz: Etkin ( enabled ) 6. En altta bulunan uygula ( Apply ) seçeneğine tıkladığınızda, sayfa bir kere gidip gelecek oluşturulan bilgiler olduğu gibi kalıyorsa işlem başarıyla tamamlanmış demektir. 7. Sayfanın solunda Wireless alt menüsü bulunmaktadır. Bu menüde “ Güvenlik ( Security ) “ bölümünü tıklayınız. 8. Açılan sayfada üst bölümde WPA – PSK: seçeneğininin Etkin ( Enabled ) olmasına dikkat edin eğer değilse geri kalan ( WPA, WPA2 ve WPA2 –PSK) seçenekleri devre dışı ( Disabled ) yaptıktan sonra “ WPA – PSK “ ‘yı etkin ( Enabled ) hale getirebilirsiniz. 9. Birkaç seçenek altta WPA Ön Paylaşımlı anahtar ( WPA Pre - Shared Key ) bölümünde noktaları olan uzun bir kutu bulunmakta, bu bölümün bütün noktalarını silip oraya en az sekiz karakterli içinde Türkçe karakter ve noktalama işareti bulunmayan bir şifre oluşturunuz. En altta uygula ( Apply ) tuşuna tıklayınız. Sayfa bir kere gidip gelecek ve yazdığınız kadar nokta kaldığına dikkat ediniz. Eğer yazdığınızdan fazla nokta varsa şifreyi kabul etmediği anlamına gelir, bu yüzden tekrar aynı şifreyi yazıp uygulaya basınız ve şifreleme işlemini bitirmiş olacaksınız.

1. Web tarayıcınızı açınız.
2. Adres çubuğuna 192.168.0.1 IP adresini giriniz ve Enter tuşuna basınız.
3. Giriş sayfası açılacaktır. Kullanıcı adı ve parolayı aşağıdaki gibi giriniz ve “Giriş”i tıklayınız.

Kullanıcı Adı        : admin
Parola               : password
4. Ana menüde Wireless  bölümüne tıklayınız.
5. Açılan sayfada sol menüde “ Primary Network “ sekmesine tıklayınız.
6. Network name ( SSID )bölümüne bilgisayarınızla daha önce hiç bağlanmamış olduğunuz bir kelime yazınız ( ÖR: modem1). Sayfada ağ adından birkaç sıra aşağısında bulunan  WPA Pre - Shared Key bölümünde noktaları olan uzun bir kutu bulunmakta, bu bölümün bütün noktalarını silip oraya en az sekiz karakterli içinde Türkçe karakter ve noktalama işareti bulunmayan bir şifre oluşturunuz.
7. En altta Apply  tuşuna tıklayınız. Sayfa bir kere gidip gelecek ve yazdığınız kadar nokta kaldığına dikkat ediniz. Eğer yazdığınızdan fazla nokta varsa şifreyi kabul etmediği anlamına gelir, bu yüzden tekrar aynı şifreyi yazıp uygulaya basınız ve şifreleme işlemini bitirmiş olacaksınız.

CBW-38G4 modemde kablosuz şifresini nasıl değiştirebilirim? 1. Web tarayıcınızı açınız. 2. Adres çubuğuna 192.168.0.1 IP adresini giriniz ve Enter tuşuna basınız. 3. Giriş sayfası açılacaktır. Kullanıcı adı ve parolayı aşağıdaki gibi giriniz ve “Giriş”i tıklayınız. Kullanıcı Adı        : admin Parola               : password 4. Ana menüde Wireless  bölümüne tıklayınız. 5. Açılan sayfada sol menüde “ Primary Network “ sekmesine tıklayınız. 6. Network name ( SSID )bölümüne bilgisayarınızla daha önce hiç bağlanmamış olduğunuz bir kelime yazınız ( ÖR: modem1). Sayfada ağ adından birkaç sıra aşağısında bulunan  WPA Pre - Shared Key bölümünde noktaları olan uzun bir kutu bulunmakta, bu bölümün bütün noktalarını silip oraya en az sekiz karakterli içinde Türkçe karakter ve noktalama işareti bulunmayan bir şifre oluşturunuz. 7. En altta Apply  tuşuna tıklayınız. Sayfa bir kere gidip gelecek ve yazdığınız kadar nokta kaldığına dikkat ediniz. Eğer yazdığınızdan fazla nokta varsa şifreyi kabul etmediği anlamına gelir, bu yüzden tekrar aynı şifreyi yazıp uygulaya basınız ve şifreleme işlemini bitirmiş olacaksınız.

Aşağıda tarif edilen adımları izleyerek Kablosuz yapılandırması sağlayabilirsiniz.

 

1. Ethernet kablosunun bir ucunu bilgisayarınıza, diğer ucunu AP-Router'ın arkasında bulunan "LAN" portlarından herhangi birine takınız.
AP-Router web arayüzüne ulaşmak için, “Internet Explorer” sayfası açıp, adres çubuğuna “192.168.5.1” yazınız. Açılan sayfada:
User Name : netmaster
Password : netmaster


2. Solda yer alan menüden önce “Wireless settings” sayfasına, ardından da bu sayfada yer alan “Basic settings” bölümüne tıklayınız. Açılan sayfada “ SSID “ bölüme ait kutucuktaki ismi silip, daha önce bağlantı sağlamadığınız bir isim oluşturunuz. (Örn: Modem1, AP-Router1 vb.). Altta bulunan "Apply Changles" butonuna tıklayarak açılan bölümde "Reboot now" butonuna tıklayınız. 25 saniye bekleyiniz, web arayüze geri yönlendirileceksiniz.


3. Solda yer alan menüden “ Wreless Settings / Security ” sayfasına tıklayınız.


4. Encryption seçeneğini WPA seçiniz. “Pre-shared key” kısmına en az sekiz karakterden oluşan belirlediğiniz bir şifre yazınız.


5. Altta yer alan “Apply changes” ve ardından açılan bölümde ise “Reboot now” butonuna tıklayınız. 25 saniye bekleyiniz, web arayüze geri yönlendirilecek ve yapılandırma işlemini tamamlamış olacaksınız.

WDS-840 Router'ın Kablosuz ayarlarını nasıl yapabilirim? Aşağıda tarif edilen adımları izleyerek Kablosuz yapılandırması sağlayabilirsiniz.   1. Ethernet kablosunun bir ucunu bilgisayarınıza, diğer ucunu AP-Router'ın arkasında bulunan "LAN" portlarından herhangi birine takınız. AP-Router web arayüzüne ulaşmak için, “Internet Explorer” sayfası açıp, adres çubuğuna “192.168.5.1” yazınız. Açılan sayfada: User Name : netmaster Password : netmaster 2. Solda yer alan menüden önce “Wireless settings” sayfasına, ardından da bu sayfada yer alan “Basic settings” bölümüne tıklayınız. Açılan sayfada “ SSID “ bölüme ait kutucuktaki ismi silip, daha önce bağlantı sağlamadığınız bir isim oluşturunuz. (Örn: Modem1, AP-Router1 vb.). Altta bulunan "Apply Changles" butonuna tıklayarak açılan bölümde "Reboot now" butonuna tıklayınız. 25 saniye bekleyiniz, web arayüze geri yönlendirileceksiniz. 3. Solda yer alan menüden “ Wreless Settings / Security ” sayfasına tıklayınız. 4. Encryption seçeneğini WPA seçiniz. “Pre-shared key” kısmına en az sekiz karakterden oluşan belirlediğiniz bir şifre yazınız. 5. Altta yer alan “Apply changes” ve ardından açılan bölümde ise “Reboot now” butonuna tıklayınız. 25 saniye bekleyiniz, web arayüze geri yönlendirilecek ve yapılandırma işlemini tamamlamış olacaksınız.

Netmaster CBW-700V modem kullanan ve kablosuz bağlantı problemi yaşayan kullanıcılarımız aşağıdaki linkten güncel yazılımı yükleyerek problemi giderebilirler.

http://www.netmaster.com.tr/yukleme-merkezi

 

ÖNEMLİ NOT: Bu güncelleme işlemi yalnız CBW-700V 11n versiyonu için geçerli olup, yüklü olan yazılım versiyonu 14 olduğu durumda uygulanabilir. Modeminizde Açma/Kapama düğmesi varsa modeminiz 11n versiyondur.

 

1. Adım: Yükleme Merkezi sayfasından CBW-700V alanında yer alan Firmware butonuna tıklayınız.
 
2. Adım: Dosyayı bilgisayarınıza kaydediniz.
 
3. Adım: Tarayıcınızın adres çubuğuna 192.168.0.1 yazarak modem arayüzüne giriş yapınız:
 
Kullanıcı adı: admin
 
Parola : password
 
4. Adım: Temel / Güncelleme alanını tıklayınız.
 
5. Adım: Önce "Gözat"a tıklayınız, ardından yüklediğiniz dosyayı seçerek "Başlat" butonuna tıklayınız.

6. Adım: Güncelleme tamamlandığında "Yeniden Başlat" butonuna tıklayınız.
 
Herhangi bir sorunla karşılaştığınız durumda 08:00 - 22:00 saatleri arasında 216 - 366 66 96 nolu Destek Hattı'ndan yardım alabilirsiniz.

CBW-700V modemimin kablosuz bağlantı performansını nasıl iyileştirebilirim? Netmaster CBW-700V modem kullanan ve kablosuz bağlantı problemi yaşayan kullanıcılarımız aşağıdaki linkten güncel yazılımı yükleyerek problemi giderebilirler. http://www.netmaster.com.tr/yukleme-merkezi   ÖNEMLİ NOT: Bu güncelleme işlemi yalnız CBW-700V 11n versiyonu için geçerli olup, yüklü olan yazılım versiyonu 14 olduğu durumda uygulanabilir. Modeminizde Açma/Kapama düğmesi varsa modeminiz 11n versiyondur.   1. Adım: Yükleme Merkezi sayfasından CBW-700V alanında yer alan Firmware butonuna tıklayınız.   2. Adım: Dosyayı bilgisayarınıza kaydediniz.   3. Adım: Tarayıcınızın adres çubuğuna 192.168.0.1 yazarak modem arayüzüne giriş yapınız:   Kullanıcı adı: admin   Parola : password   4. Adım: Temel / Güncelleme alanını tıklayınız.   5. Adım: Önce "Gözat"a tıklayınız, ardından yüklediğiniz dosyayı seçerek "Başlat" butonuna tıklayınız. 6. Adım: Güncelleme tamamlandığında "Yeniden Başlat" butonuna tıklayınız.   Herhangi bir sorunla karşılaştığınız durumda 08:00 - 22:00 saatleri arasında 216 - 366 66 96 nolu Destek Hattı'ndan yardım alabilirsiniz.

Öncelikle, CBW-383Z4 modem cihazına bağlanmak için aşağıda belirtilen adımları takip ediniz.
1. Web tarayıcınızı açınız.
2. Adres çubuğuna 192.168.0.1 IP adresini giriniz ve Enter tuşuna basınız.
3. Giriş sayfası açılacaktır. Kullanıcı adı ve parolayı aşağıdaki gibi giriniz ve “Giriş”i tıklayınız.

Kullanıcı Adı : admin
Parola : password


Modeminizi Bridge veya Router modda çalıştırmak için;
1. Durum / Güvenlik sayfasından Mod seçimini yapınız.2. Modemin Bridge modda çalışmaya başladığından emin olmak için, 192.168.100.1 adresinden arayüze giriniz. Durum/Yazılım sayfasında modemin gerçek IP (Real IP) aldığı görülecektir.

CBW-383Z4 modemde Bridge yapılandırmasını nasıl yapabilirim? Öncelikle, CBW-383Z4 modem cihazına bağlanmak için aşağıda belirtilen adımları takip ediniz. 1. Web tarayıcınızı açınız. 2. Adres çubuğuna 192.168.0.1 IP adresini giriniz ve Enter tuşuna basınız. 3. Giriş sayfası açılacaktır. Kullanıcı adı ve parolayı aşağıdaki gibi giriniz ve “Giriş”i tıklayınız. Kullanıcı Adı : admin Parola : password Modeminizi Bridge veya Router modda çalıştırmak için; 1. Durum / Güvenlik sayfasından Mod seçimini yapınız. 2. Modemin Bridge modda çalışmaya başladığından emin olmak için, 192.168.100.1 adresinden arayüze giriniz. Durum/Yazılım sayfasında modemin gerçek IP (Real IP) aldığı görülecektir.
IP değişimi ile ilgili olarak, Türksat sisteminde CM Mac adresine IP yönlendirildiğinden DSL modemlerde olduğu gibi modemi açıp kapayarak IP değişikliği yapmak mümkün olmayacaktır. Yönlendirilen IP adresi başka bir kullanıcı tarafından alınmadığı sürece her zaman aynı IP adresi yönlendirilecektir. Uydunet uyumlu modemlerde IP değişiminin 2 yolu bulunmaktadır;

1- Türksat müşteri hizmetlerini arayıp IP değişimi talep edebilirsiniz.
2- Modemin uzun süre kapalı tutularak sistemdeki IP adresinin başka bir kullanıcının kullanmasını bekleyebilirsiniz.

Türksat sisteminde Spoofed Mac (Modeme ait CM Mac adresi statik hale getirilmesi) yöntemi uygulanamaz, modeme ait Mac numarası CMTS üzerine kayıt edilerek IP alımı gerçekleştirildiğinden Spoofed Mac uygulandığı an modem online olamayacaktır. Bu nedenle, yeni sürümlü modemlerimizin Web ara yüzünde Spoofed Mac uygulanacak bir nokta bulunmamaktadır.
CBW-383Z4 modemimde nasıl IP değişikliği yapabilirim?IP değişimi ile ilgili olarak, Türksat sisteminde CM Mac adresine IP yönlendirildiğinden DSL modemlerde olduğu gibi modemi açıp kapayarak IP değişikliği yapmak mümkün olmayacaktır. Yönlendirilen IP adresi başka bir kullanıcı tarafından alınmadığı sürece her zaman aynı IP adresi yönlendirilecektir. Uydunet uyumlu modemlerde IP değişiminin 2 yolu bulunmaktadır; 1- Türksat müşteri hizmetlerini arayıp IP değişimi talep edebilirsiniz. 2- Modemin uzun süre kapalı tutularak sistemdeki IP adresinin başka bir kullanıcının kullanmasını bekleyebilirsiniz. Türksat sisteminde Spoofed Mac (Modeme ait CM Mac adresi statik hale getirilmesi) yöntemi uygulanamaz, modeme ait Mac numarası CMTS üzerine kayıt edilerek IP alımı gerçekleştirildiğinden Spoofed Mac uygulandığı an modem online olamayacaktır. Bu nedenle, yeni sürümlü modemlerimizin Web ara yüzünde Spoofed Mac uygulanacak bir nokta bulunmamaktadır.

Öncelikle, CBW-700V modem cihazına bağlanmak için aşağıda belirtilen adımları takip ediniz.


1. Web tarayıcınızı açınız.


2. Adres çubuğuna 192.168.0.1 IP adresini giriniz ve Enter tuşuna basınız.


3. Giriş sayfası açılacaktır. Kullanıcı adı ve parolayı aşağıdaki gibi giriniz ve “Giriş”i tıklayınız.

Kullanıcı Adı : admin
Parola : password

 

Modeminizin kablosuz şifresini değiştirmek için ise;

4. Açılan sayfada üst tarafta bulunan ana menüde “Kablosuz” menüsünden “Güvenlik“ alanına giriniz.

5. WPA Ön Paylaşımlı Anahtar (WPA Pre-Shared Key) alanında  en az sekiz karakterli, içinde Türkçe karakter ve noktalama işareti bulunmayan bir şifre oluşturunuz.


6. En altta bulunan "Uygula" butonuna tıklayınız.

CBW-700V (802.11n) modemimin kablosuz şifresini nasıl değiştirebilirim? Öncelikle, CBW-700V modem cihazına bağlanmak için aşağıda belirtilen adımları takip ediniz. 1. Web tarayıcınızı açınız. 2. Adres çubuğuna 192.168.0.1 IP adresini giriniz ve Enter tuşuna basınız. 3. Giriş sayfası açılacaktır. Kullanıcı adı ve parolayı aşağıdaki gibi giriniz ve “Giriş”i tıklayınız. Kullanıcı Adı : admin Parola : password   Modeminizin kablosuz şifresini değiştirmek için ise; 4. Açılan sayfada üst tarafta bulunan ana menüde “Kablosuz” menüsünden “Güvenlik“ alanına giriniz. 5. WPA Ön Paylaşımlı Anahtar (WPA Pre-Shared Key) alanında  en az sekiz karakterli, içinde Türkçe karakter ve noktalama işareti bulunmayan bir şifre oluşturunuz. 6. En altta bulunan "Uygula" butonuna tıklayınız.

Öncelikle, modem cihazına bağlanmak için aşağıda belirtilen adımları takip ediniz.


1. Web tarayıcınızı açınız.


2. Adres çubuğuna 192.168.0.1 IP adresini giriniz ve Enter tuşuna basınız.


3. Giriş sayfası açılacaktır. Kullanıcı adı ve parolayı aşağıdaki gibi giriniz ve “Giriş”i tıklayınız.

Kullanıcı Adı : admin
Parola : password

 

Cihazınızın kablosuz şifresini değiştirmek için;

4. Açılan sayfada üst tarafta bulunan ana menüde “Kablosuz” menüsünden “Güvenlik“ alanına giriniz.


5. WPA Ön Paylaşımlı Anahtar (WPA Pre-Shared Key) alanında  en az sekiz karakterli, içinde Türkçe karakter ve noktalama işareti bulunmayan bir şifre oluşturunuz.


6. En altta bulunan "Uygula" butonuna tıklayınız..


CBW-700V (802.11g) modemimin kablosuz şifresini nasıl değiştirebilirim? Öncelikle, modem cihazına bağlanmak için aşağıda belirtilen adımları takip ediniz. 1. Web tarayıcınızı açınız. 2. Adres çubuğuna 192.168.0.1 IP adresini giriniz ve Enter tuşuna basınız. 3. Giriş sayfası açılacaktır. Kullanıcı adı ve parolayı aşağıdaki gibi giriniz ve “Giriş”i tıklayınız. Kullanıcı Adı : admin Parola : password   Cihazınızın kablosuz şifresini değiştirmek için; 4. Açılan sayfada üst tarafta bulunan ana menüde “Kablosuz” menüsünden “Güvenlik“ alanına giriniz. 5. WPA Ön Paylaşımlı Anahtar (WPA Pre-Shared Key) alanında  en az sekiz karakterli, içinde Türkçe karakter ve noktalama işareti bulunmayan bir şifre oluşturunuz. 6. En altta bulunan "Uygula" butonuna tıklayınız..

Tüm kablosuz yayın yapan cihazlarda bulundukları ortamdaki çeşitli etmenlere (inşaatta kullanılan malzeme, kesişmeye neden olan diğer sinyaller gibi) bağlı olarak sinyal performansında değişimleri söz konusu olabilir. Ancak, çeşitli yöntemlerle kablosuz sinyalini kuvvetlendirmek mümkündür.

 

1. Modeminizin anteni 360 derece yayın yapmaktadır. Bu nedenle kablosuz internet bağlantısının kullanıldığı odaları dikkate alarak modemin merkezi bir yerde konumlandırmanızı öneririz.

 

2. Modeminizin bulunduğu yerde uydu alıcısı, telsiz telefon adaptörü, oyun konsolu gibi cihazların bulunması kablosuz internet sinyalini olumsuz etkilemektedir. Modeminizle bu cihazlar arasında 2 metrelik bir uzaklık bulunmasını öneririz.

 

3. Kablosuz yapılandırmanızda o ortam için en uygun koşulları belirlemek önemli olduğundan cihazınızın arayüzünde birtakım düzenlemeler yapılabilir. Nitekim, benzer sorunları yaşayan diğer kullanıcılarımız için de modemin kablosuz ayarlarında değişiklik yaparak yaşanan sorunlar çözülmüştür. Bunun için, NetMASTER Destek Merkezi'ni arayarak telefon üzerinden ayarlarınızı kontrol ettirebilirsiniz. Destek Merkezimiz her gün 08:00 - 22:00 arası hizmet vermektedir.


0216 366 66 96
destek@netmaster.com.tr

CBW-383Z4 modemimin kablosuz sinyalini nasıl güçlendirebilirim? Tüm kablosuz yayın yapan cihazlarda bulundukları ortamdaki çeşitli etmenlere (inşaatta kullanılan malzeme, kesişmeye neden olan diğer sinyaller gibi) bağlı olarak sinyal performansında değişimleri söz konusu olabilir. Ancak, çeşitli yöntemlerle kablosuz sinyalini kuvvetlendirmek mümkündür.   1. Modeminizin anteni 360 derece yayın yapmaktadır. Bu nedenle kablosuz internet bağlantısının kullanıldığı odaları dikkate alarak modemin merkezi bir yerde konumlandırmanızı öneririz.   2. Modeminizin bulunduğu yerde uydu alıcısı, telsiz telefon adaptörü, oyun konsolu gibi cihazların bulunması kablosuz internet sinyalini olumsuz etkilemektedir. Modeminizle bu cihazlar arasında 2 metrelik bir uzaklık bulunmasını öneririz.   3. Kablosuz yapılandırmanızda o ortam için en uygun koşulları belirlemek önemli olduğundan cihazınızın arayüzünde birtakım düzenlemeler yapılabilir. Nitekim, benzer sorunları yaşayan diğer kullanıcılarımız için de modemin kablosuz ayarlarında değişiklik yaparak yaşanan sorunlar çözülmüştür. Bunun için, NetMASTER Destek Merkezi'ni arayarak telefon üzerinden ayarlarınızı kontrol ettirebilirsiniz. Destek Merkezimiz her gün 08:00 - 22:00 arası hizmet vermektedir. 0216 366 66 96 destek@netmaster.com.tr
 Windows 8 için CXC-150 USB Sürücüsü Yükleme Adımları
1. Cihazı USB portundan bilgisayara bağlayınız. Windows 8 işletim sistemi otomatik olarak RNDIS sürücüsünü arayacak, ardından sürücünün bulunamadığına dair bir mesaj alacaksınız.
 
2. Eğer Broadcom USB sürücüsünü yüklediyseniz, kaldırmak için aşağıdaki adımları izleyiniz. Eğer yüklemediyseniz doğrudan 3. Adım’a geçebilirsiniz.
a. C:\Windows\inf alanındaki Broadcom tarafından oluşturulmuş oem dosyasını bulunuz.
 
 
b. Bu dosyalar başka sürücüler tarafından da oluşturulduğundan, doğru oem dosyası olduğunu anlamak için oem text dosyasını kontrol ediniz.
c. Broadcom USB sürücüsüne ait oem dosyasını bulduktan sonra remove oemX ve oemX.PNF dosyalarını siliniz.
 
3. Masaüstündeki Bilgisayar ikonuna sağ tıklayıp Yönet’i seçiniz. Sistem Araçları’ndan Cihaz Yöneticisi’ni seçiniz. Bilgisayara bağlı cihazlar listelenecektir. Listede yanında sürücünün yüklü olmadığını ifade eden ünlem işaretiyle RNDIS KITL görünecektir.
 
4. Üzerine sağ tıklayıp Sürücüyü Güncelle’i seçiniz. Sürücü yazılımının nerede aranacağı sorgusu çıktığında Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara’yı seçiniz.
5. Bilgisayarımdaki aygıt sürücüleri listesinde seçmeme izin ver seçeneğini seçiniz
 
6. Cihaz türünü soran bir pencere açılacaktır. Ağ adaptörlerini seçiniz.
 
7. Açılan ekranda Üretici listesinden Microsoft’u seçiniz. Ağ adaptörü listesinden de Uzak NDIS uyumlu cihaz’ı seçiniz.
Not. Windows 7'de kurulum yaparken Üretici listesinden Microsoft Corporation'ı seçmelisiniz.
 
8. Sürücü güncelleme uyarı ekranı açılacaktır, “Tamam”ı seçiniz.
 
 
9. RNDIS Kitl cihazı artık yüklü ve kullanıma hazırdır.
 
 
CXC-150 Kablo Modem'in Windows 8 için USB sürücü kurulumunu nasıl yapabilirim?  Windows 8 için CXC-150 USB Sürücüsü Yükleme Adımları 1. Cihazı USB portundan bilgisayara bağlayınız. Windows 8 işletim sistemi otomatik olarak RNDIS sürücüsünü arayacak, ardından sürücünün bulunamadığına dair bir mesaj alacaksınız.   2. Eğer Broadcom USB sürücüsünü yüklediyseniz, kaldırmak için aşağıdaki adımları izleyiniz. Eğer yüklemediyseniz doğrudan 3. Adım’a geçebilirsiniz. a. C:\Windows\inf alanındaki Broadcom tarafından oluşturulmuş oem dosyasını bulunuz.     b. Bu dosyalar başka sürücüler tarafından da oluşturulduğundan, doğru oem dosyası olduğunu anlamak için oem text dosyasını kontrol ediniz. c. Broadcom USB sürücüsüne ait oem dosyasını bulduktan sonra remove oemX ve oemX.PNF dosyalarını siliniz.   3. Masaüstündeki Bilgisayar ikonuna sağ tıklayıp Yönet’i seçiniz. Sistem Araçları’ndan Cihaz Yöneticisi’ni seçiniz. Bilgisayara bağlı cihazlar listelenecektir. Listede yanında sürücünün yüklü olmadığını ifade eden ünlem işaretiyle RNDIS KITL görünecektir.   4. Üzerine sağ tıklayıp Sürücüyü Güncelle’i seçiniz. Sürücü yazılımının nerede aranacağı sorgusu çıktığında Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara’yı seçiniz. 5. Bilgisayarımdaki aygıt sürücüleri listesinde seçmeme izin ver seçeneğini seçiniz   6. Cihaz türünü soran bir pencere açılacaktır. Ağ adaptörlerini seçiniz.   7. Açılan ekranda Üretici listesinden Microsoft’u seçiniz. Ağ adaptörü listesinden de Uzak NDIS uyumlu cihaz’ı seçiniz. Not. Windows 7'de kurulum yaparken Üretici listesinden Microsoft Corporation'ı seçmelisiniz.   8. Sürücü güncelleme uyarı ekranı açılacaktır, “Tamam”ı seçiniz.     9. RNDIS Kitl cihazı artık yüklü ve kullanıma hazırdır.    
1. Cihazı USB portundan bilgisayara bağlayınız. Windows 8 işletim sistemi otomatik olarak RNDIS sürücüsünü arayacak, ardından sürücünün bulunamadığına dair bir mesaj alacaksınız.
 
2. Eğer Broadcom USB sürücüsünü yüklediyseniz, kaldırmak için aşağıdaki adımları izleyiniz. Eğer yüklemediyseniz doğrudan 3. Adım’a geçebilirsiniz.
a. C:\Windows\inf alanındaki Broadcom tarafından oluşturulmuş oem dosyasını bulunuz.
 
 
b. Bu dosyalar başka sürücüler tarafından da oluşturulduğundan, doğru oem dosyası olduğunu anlamak için oem text dosyasını kontrol ediniz.
c. Broadcom USB sürücüsüne ait oem dosyasını bulduktan sonra remove oemX ve oemX.PNF dosyalarını siliniz.
 
3. Masaüstündeki Bilgisayar ikonuna sağ tıklayıp Yönet’i seçiniz. Sistem Araçları’ndan Cihaz Yöneticisi’ni seçiniz. Bilgisayara bağlı cihazlar listelenecektir. Listede yanında sürücünün yüklü olmadığını ifade eden ünlem işaretiyle RNDIS KITL görünecektir.
 
4. Üzerine sağ tıklayıp Sürücüyü Güncelle’i seçiniz. Sürücü yazılımının nerede aranacağı sorgusu çıktığında Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara’yı seçiniz.
5. Bilgisayarımdaki aygıt sürücüleri listesinde seçmeme izin ver seçeneğini seçiniz
 
6. Cihaz türünü soran bir pencere açılacaktır. Ağ adaptörlerini seçiniz.
 
7. Açılan ekranda Üretici listesinden Microsoft’u seçiniz. Ağ adaptörü listesinden de Uzak NDIS uyumlu cihaz’ı seçiniz.
 
8. Sürücü güncelleme uyarı ekranı açılacaktır, “Tamam”ı seçiniz.
 
 
9. RNDIS Kitl cihazı artık yüklü ve kullanıma hazırdır.
 
 
CBW-700V Kablo Modem için Windows 8 usb sürücüsü kurulumunu nasıl yapabilirim? 1. Cihazı USB portundan bilgisayara bağlayınız. Windows 8 işletim sistemi otomatik olarak RNDIS sürücüsünü arayacak, ardından sürücünün bulunamadığına dair bir mesaj alacaksınız.   2. Eğer Broadcom USB sürücüsünü yüklediyseniz, kaldırmak için aşağıdaki adımları izleyiniz. Eğer yüklemediyseniz doğrudan 3. Adım’a geçebilirsiniz. a. C:\Windows\inf alanındaki Broadcom tarafından oluşturulmuş oem dosyasını bulunuz.     b. Bu dosyalar başka sürücüler tarafından da oluşturulduğundan, doğru oem dosyası olduğunu anlamak için oem text dosyasını kontrol ediniz. c. Broadcom USB sürücüsüne ait oem dosyasını bulduktan sonra remove oemX ve oemX.PNF dosyalarını siliniz.   3. Masaüstündeki Bilgisayar ikonuna sağ tıklayıp Yönet’i seçiniz. Sistem Araçları’ndan Cihaz Yöneticisi’ni seçiniz. Bilgisayara bağlı cihazlar listelenecektir. Listede yanında sürücünün yüklü olmadığını ifade eden ünlem işaretiyle RNDIS KITL görünecektir.   4. Üzerine sağ tıklayıp Sürücüyü Güncelle’i seçiniz. Sürücü yazılımının nerede aranacağı sorgusu çıktığında Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara’yı seçiniz. 5. Bilgisayarımdaki aygıt sürücüleri listesinde seçmeme izin ver seçeneğini seçiniz   6. Cihaz türünü soran bir pencere açılacaktır. Ağ adaptörlerini seçiniz.   7. Açılan ekranda Üretici listesinden Microsoft’u seçiniz. Ağ adaptörü listesinden de Uzak NDIS uyumlu cihaz’ı seçiniz.   8. Sürücü güncelleme uyarı ekranı açılacaktır, “Tamam”ı seçiniz.     9. RNDIS Kitl cihazı artık yüklü ve kullanıma hazırdır.    
1.CBC-382D1 modemi (mavi kutuda bulunan antensiz cihaz)coaxial kabloya bağlayın ve MAC numarasını tanıtın. Modemin Ethernet portunda internet olduğuna emin olun.
2.WDS-300 router (kırmızı kutuda bulunan çift antenli cihaz) kurulumuna başlayın.
a. WDS-300’ü WAN portundan Ethernet kablosuyla modemin Ethernet portuna bağlayın.
b. Ağ şifresi oluşturmak için;
1. Ethernet kablosunun bir ucunu bilgisayarınıza, diğer ucunu AP-Router'ın arkasında bulunan "LAN" portlarından herhangi birine takınız. 
AP-Router web arayüzüne ulaşmak için, “Internet Explorer” sayfası açıp, adres çubuğuna “192.168.5.1” yazınız. Açılan sayfada:
User Name : netmaster
Password : netmaster
2. Açılan Sayfada Sağ üst köşede bulunan " Gelişmiş Ayarlar " Bölümüne tıklayınız.
3. Ana menüden " Kablosuz ayarları " bölümüne tıklayınız.
4. Açılan sayfada  " Birincil SSID " seçeneğinin karşısında, kablosuz ağ adınız bulunmaktadır. Bu bölümün kutucuğuna, daha önce hiç kablosuz olarak bağlantı sağlamadığınız bir kelime oluşturduktan     sonra, en altta bulunan " tamam " butonuna tıklayarak kelimeyi kayıt altına alınız ( Not : kablosuz ağ adı oluşturulurken,Türkçe karakter ve  noktalama işareti kullanmayınız. ).
5. Cihazın ana menüsünde  " Kablosuz ayarları " bölümüne tıkladığınızda, hemen altında açılan yardımcı menüden "Kablosuz Güvenliği " bölümüne tıklayınız.
6. " Güvenlik Türü " bölümünden oluşturmak istediğiniz şifrelemenin türünü belirleyiniz. ( WPA - PSK şifreleme türünü öneriyoruz. )
7. En az 8 en fazla 64 karakterlik, içinde Türkçe karakter olmayan bir şifre oluşturunuz.
8. İşlemleri tamamladıktan sonra " Tamam " kutucuğuna tıklayınız.
Bu şekilde işlemi tamamlamış olacaksınız.
3.WN-300U Kablosuz adaptörü bilgisayarın USB portuna takarak kullanabilirsiz.
DOCSIS 3.0 Kablosuz Hızlı Paket ürününün kurulumunu nasıl yapabilirim? 1.CBC-382D1 modemi (mavi kutuda bulunan antensiz cihaz)coaxial kabloya bağlayın ve MAC numarasını tanıtın. Modemin Ethernet portunda internet olduğuna emin olun. 2.WDS-300 router (kırmızı kutuda bulunan çift antenli cihaz) kurulumuna başlayın. a. WDS-300’ü WAN portundan Ethernet kablosuyla modemin Ethernet portuna bağlayın. b. Ağ şifresi oluşturmak için; 1. Ethernet kablosunun bir ucunu bilgisayarınıza, diğer ucunu AP-Router'ın arkasında bulunan "LAN" portlarından herhangi birine takınız.  AP-Router web arayüzüne ulaşmak için, “Internet Explorer” sayfası açıp, adres çubuğuna “192.168.5.1” yazınız. Açılan sayfada: User Name : netmaster Password : netmaster 2. Açılan Sayfada Sağ üst köşede bulunan " Gelişmiş Ayarlar " Bölümüne tıklayınız. 3. Ana menüden " Kablosuz ayarları " bölümüne tıklayınız. 4. Açılan sayfada  " Birincil SSID " seçeneğinin karşısında, kablosuz ağ adınız bulunmaktadır. Bu bölümün kutucuğuna, daha önce hiç kablosuz olarak bağlantı sağlamadığınız bir kelime oluşturduktan     sonra, en altta bulunan " tamam " butonuna tıklayarak kelimeyi kayıt altına alınız ( Not : kablosuz ağ adı oluşturulurken,Türkçe karakter ve  noktalama işareti kullanmayınız. ). 5. Cihazın ana menüsünde  " Kablosuz ayarları " bölümüne tıkladığınızda, hemen altında açılan yardımcı menüden "Kablosuz Güvenliği " bölümüne tıklayınız. 6. " Güvenlik Türü " bölümünden oluşturmak istediğiniz şifrelemenin türünü belirleyiniz. ( WPA - PSK şifreleme türünü öneriyoruz. ) 7. En az 8 en fazla 64 karakterlik, içinde Türkçe karakter olmayan bir şifre oluşturunuz. 8. İşlemleri tamamladıktan sonra " Tamam " kutucuğuna tıklayınız. Bu şekilde işlemi tamamlamış olacaksınız. 3.WN-300U Kablosuz adaptörü bilgisayarın USB portuna takarak kullanabilirsiz.